Uuele üliõpilasele

TERE TULEMAST ÕPPIMA EESTI MAAÜLIKOOLI !

 

Eesti Maaülikooli õppeaasta avaaktus toimub 1. septembril kell 12.00 peamaja aulas (Kreutzwaldi 1a, 2. korrusel). Sellele järgnevad infotunnid instituutides. Osale kindlasti õppeaasta avaüritustel! Sealt saad olulist teavet õpingute alustamise ja ülikoolis õppimise kohta, tutvud üliõpilaste jaoks oluliste ülikoolitöötajatega. Siit leiad infotundide toimumise ajad instituutide ja õppekavade kaupa rühmitatult.

Kaugõppe õppegraafik on leitav siit. Kaugõppe üliõpilaste infotund toimub esimese õppesessiooni alguses. Täpsem info instituudist alates 1. septembrist.

Statsionaarse õppe üliõpilaste õppetöö algab 4. septembril vastavalt tunniplaanile, kaugõppe üliõpilastel õppegraafikujärgselt.

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli saad endale teha ise siin alates 1. septembrist. Kasutajatunnus annab Sulle ligipääsu ülikooli meiliaadressile ja õppeinfosüsteemile (ÕIS), kust leiad kogu õppetööd puudutava olulise informatsiooni. Vajalik IT-info on leitav siit. NB! Ülikooli meiliaadressi kasutamine on kohustuslik.

Hiljemalt 16. septembril tuleb uutel üliõpilastel registreeruda õppeainetele ÕISis. Enne õppeaasta algust saad tutvuda oma tunniplaaniga instituudis või avalikus õppeinfosüsteemis. Info õppeainete, õppekavade ja tunniplaanide kohta on kättesaadav ka ilma sisse logimata.

Erinevate toetuste ja stipendiumite kohta leiad rohkem infot siit. Info Töötukassa jagatava tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiab Töötukassa kodulehelt.

Soovi korral saad alates õppeaasta algusest (1. septembrist) taotleda üliõpilaspiletit MinuKooli kaardihaldussüsteemist ja ISIC kaarti siit. NB! Õppelaenu saab 1. aasta üliõpilane taotleda pangast alles alates 1. oktoobrist.

Ühiselamukohta saab taotleda alates 7. augustist 2017. Rohkem infot leiad siit.

Õpingute alguses ja kestel abistavad Sind:

  • tuutorid (üliõpilastest nõustajad), kellega tutvud instituudi infotunnis. Tuutor on Sinu esimene sama eriala üliõpilasest tuttav, kes aitab Sul ülikooliellu sisse elada. Oma tuutori andmed leiad ka siit.
  • üliõpilasesinduse liikmed. Üliõpilasesinduse kontor asub Torni all ja sinna on oodatud kõik üliõpilased: tutvuma, kaasa lööma ja tegutsema. Rohkem infot siin.
  • instituudi õppekorralduse spetsialistid, kelle kontaktandmed leiad tudengiteatmikust ja instituudi kodulehelt ja õpinõustamise rubriigist. Nende poole pöördu õppetööd ja õppekorraldust puudutavate muredega.
  • õppeosakonna töötajad. Õppeosakonda võivad pöörduda kõik üliõpilased ükskõik millise õppekorraldusliku murega. Meie spetsialistid annavad nõu välismaal õppimise ja erinevate stipendiumite-toetuste asjus, karjäärinõustaja aitab planeerida tulevikku ja vajadusel on võimalik broneerida nõustamiseks aeg ülikooli psühholoogi juures. Vajalikud õppeosakonna kontaktid leiad siit.

Õppima tulles ära unusta oma jalgratast koju! Eesti Maaülikool on roheline ülikool ja meie linnak sobib suurepäraselt jalgrattaga liiklemiseks. Ka ülikoolilinnaku ümbruses on mitmeid kergliiklusteid, mis teevad jalgrattasõidu nauditavaks. Maaülikooli ja Tartu linna jalgrattakaardid aitavad orienteeruda ja juba 11. septembril algab uuesti EMÜ jalgrattakonkurss, millest lähemalt saad lugeda siit. Jälgi välireklaame!

Tutvu suurepäraste sportimisvõimalustega maaülikoolis (saad vabaainepunkte!), loe Eesti Maaülikooli ajakirja ja piilu Tudenginurka. Õppeaasta alguses hangi endale üliõpilasesindusest kindlasti Tudengiteatmik, kust leiad vastused paljudele küsimustele.

 

Kohtumiseni 1. septembril!