Elus teadus

 

Mida see täpselt tähendab?

Mida teab koolinoor loodusteadusest, teadlase igapäevaelust ja Eesti Maaülikoolist? Ilmselt mitte just liiga palju. Nii võib ta aga oma tulevase elu planeerimisel sellest huvitavast elukutse- ja karjäärivõimalusest mööda vaadata. Et laiendada noorte silmaringi, rääkides teadusest huvitavalt ja ’inimeste keeles’, on grupp aktiivseid maaülikooli doktorante seda probleemi lahendama asunud. Projekti nimeks on „Elus Teadus“.

Meie eesmärgid on:

1) tähtsustada loodust, maaelu ja sellega seotud valdkondi;

2) harida noori ja tekitada huvi teaduse vastu;

3) arendada doktorantide oskusi tutvustada oma teadusteemat lihtsas keeles;

Peamiseks meetodiks meie eesmärkide saavutamisel on õppekavasse sobiv õpitubade läbiviimine koolides üle Eesti. Põhjalikult ettevalmistatud aktiivne ja huvitav tund hõlmab teoreetilist ja praktilist osa. Elus teaduse vabatahtlikud ootavad koolide küllakutseid e-posti teel elus.teadus@gmail.com

Tänaseks on „Elus Teaduse“ grupis juba 50 aktiivset peamiselt maaülikooli doktoranti, kelle ühiseks huviks on noorte silmaringi laiendamine ja enda eriala tutvustamine. Esindatud teemade valdkond on lai - grupis on metsa-, aiandus- ja toiduteadlased, botaanikud, maastikuarhitektid ja maamajandajad.

Kui Sa oled maaülikooli doktorant, magistrant või värske tudeng ja Sulle tundub, et oleks huvitav meiega liituda, tee seda kindlasti. Kui oled õpetaja või õpilane ja tahaksid meid oma koolis näha, võta ühendust elus.teadus@gmail.com. Leiad meid ka Näoraamatust - Elus Teadus! Ja igapäevase tegevuse kohta leiad infot veebilehelt elusteadus.com

2011. aasta sügisel pälvis "Elus teadus" projekt Eesti teaduse populariseerimise parima uue algatuse peapreemia ning 2012. aasta sügisel Eesti Maaülikooli teaduse populariseerimise preemia ja ka tiitli Aasta Tegu. 2014. aastal pälvis projekt Keskkonnakäpa auhinna keskkonnasõbraliku hariduse pakkumise eest.

Projekti toetab Haridus- ja Teadusministeerium.