Lahtiste uste päev

28. veebruaril toimuval lahtiste uste päeval Eesti Maaülikoolis ootavad Sind mitmed praktilised töötoad, kus saad oma käega järgi proovida, mida Sind huvitav eriala endast kujutab. Lisaks jagavad oma kogemusi tänased maaülikooli tudengid, tutvustatakse erialaseltse ning avatud on ka karjäärikohvik, kus saad nõu erialavaliku osas.

Lahtiste uste päev toimub maaülikooli peahoones aadressil Kreutzwaldi 1A, Tartu.
 

Osale Facebooki üritusel SIIN!

 

 

 

Päevakava


Kell 10.00–12.00 on Sinu küsimustele kohapeal vastamas vastuvõtuspetsialist, karjäärinõustaja ning maaülikooli tudengid

Kell 10.00–10.30 näitame Sulle ülikoolielu meie tudengite pilgu läbi

Kell 10.30–11.00 toimub maaülikooli mänguline lühitutvustus

Kell 11.00–11.45 räägivad meie üliõpilased, miks nad oma eriala õppima tulid, millised on nende senised praktilised kogemused ja mida toob tulevik

Kell 12.00 algavad erialased töötoad maaülikooli linnakus (kestusega kuni 2h). Kuna kohtade arv on piiratud, on töötubades osalemiseks vajalik eelnevalt lehe allservas asuva vormi kaudu registreeruda enne 26. veebruari 2018.

Hiljem on võimalik töötubadesse registreeruda võttes ühendust Piret Puuorgiga aadressil piret.puuorg@emu.ee. Kohtade olemasolul saab töötubadega liituda ka lahtiste uste päeval.

 

 

Töötoad

 

E-turundus ehk kuidas jõuda oma tootega tarbijani

Koostame tootele ostupersoona, mis võimaldab mõista, kuidas mõtlevad tarbijad. Jõuame teadmuseni, kuidas kohandada paremini oma turundustegevust. 

 

Veterinaarmeditsiini töötuba: kloonimisest ravimiseni 

Külastame maaülikooli anatoomiamuuseumit ja loomakliinikut, kus näeme, kuidas toimub loomade haiguste diagnoosimine ja ravi. Näeme oma silmaga lahkamist ning saame teada, kuidas toimub katseklaasi-embrüote tootmine ja käib loomade kloonimine.

Registreerumine sellesse töötuppa on lõppenud.

Toimumiskoht: Kreutzwaldi 62 (Zoomeedikum) – auditoorium A122

 

Teeme inimese 3D mudeli

Hologrammid, tehisintelligentsid, 3D mudelid – meie igapäeva reaalsus või siis reaalsus juba homsel päeval! Kas Sa tead, kes ja kui kiiresti suudab Sinust 3D mudeli luua? Kas tead, milliseid instrumente on selleks vaja kasutada? Soovid näha ja kogeda, kuidas Sinust luuakse 3D mudel? Kui vastus on JAH, siis astu läbi meie töötoast ja saa osaks tulevikust!

 

Maastikuteater

Meie süsteem võimaldab visualiseerida maastikku reaalajas 160-kraadisel panoraamekraanil. Spetsiaalse tarkvara abil saab modelleerida ning kuvada reaalajas täpseid, loomutruusid maastikke nii linnadest, põllumajanduspiirkondadest kui looduslikest aladest. Kasutame selleks maastikuarhitektide põnevat töövahendit – virtuaalset maastikuteatrit. Selles on meil võimalik kokku panna kolmemõõtmeline loomutruu pilt Eesti loodusmaastikust või mõnest linnast ning proovida, kuidas mõjuvad sinna kavandatavad majad või mõni muu maastikuelement.

 

Jäätis – midagi südamele ja ajule

Kuidas valmivad meiereis jäätis ja teised piimatooted? Mängime jäätiseteemalist mängu ning maiustame jäätisega.

Toimumiskoht: Kreutzwaldi 56/5 – toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia õppetool. Kogunemine fuajees.

 

Loom – millest koosneb, kuidas käitub, mida sööb?

Geneetika laboris näeme, kuidas toimub loomade geneetiline identifitseerimine ja põlvnemisandmete kontrollimine. Kuuleme, mida hõlmab endas (põllumajandus)loomade heaolu ja kas neid on võimalik võrrelda inimesega. Mida loomad ütleksid, kui neil oleks võimalus? Söötmise laboris uurime, millest koosneb loomade lemmiksööt.

Toimumiskoht: Kreutzwaldi 46 – 2. korruse tõuaretuse ja biotehnoloogia õppetooli seminariruum

 

Ekskursioon Tartu lähikonna puidutöötlemisettevõttesse

Puidutöötlemine on üks metsatööstuse valdkondadest. Juba praegu töötab metsatööstuse sektoris ~40 000 inimest ja ikkagi hinnatakse valdkonna tööjõuvajadust pigem kasvavaks. Vaatame, mida kujutab endast üks puidutöötlemise ettevõte, millega seal tegeletakse, millised on ettevõtte seosed turunduse, infotehnoloogia ning teiste valdkondadega.

 

Kui palju on Eestis metsa  – kuhu on mets lisandunud, kuhu kadunud? 

Vaatame, kuidas mõõdetakse Eestis satelliidipiltidelt ja lidariandmetest metsa, kuidas leitakse uusi lageraiealasid ja mahajäetud põllumaal kasvama hakanud metsatukkasid.

 

Hüdraulilise robotkäe konstrueerimine

Oled Sa kunagi mõelnud, kust saavad masinad jõu, et tõsta suuri raskusi? Töötoas saad sellele küsimusele vastuse, ehitades oma kätega hüdraulilise robotkäe, millega vee abil esemeid ühest kohast teise tõsta.

 

Teeme vee puhtaks

Eesti on rikas kvaliteetse põhjavee poolest. Kraanivesi on meil väga hea, kuid ometi oleme märganud, et see maitseb eri paigus justkui erinevalt. Osaledes töötoas on Sul võimalus kodust kaasa toodud vett uurida ja teistega võrrelda. Kuigi see on puhas ja joogikõlbulik, saame selle teha veelgi puhtamaks! Oma uues veeköögis laseme Tartu kraanivee läbi mitmesuguste seadmete ning kogeme, kuidas vee omadused ja maitse muutuvad. Lõpuks keedame eri meetodil töödeldud veest tassikese teed.

 

Avastame puuhaiguste mikromaailma

Suurem osa puuhaigusi tekitavaid seeni on inimese silmale nähtamatud, ent on väga olulised puude tervislikku seisundit mõjutavad tegurid. Puudel haigusi põhjustavate seeneeoste vaatlemiseks kasutatakse igapäevaselt mikroskoopi. Töötoas uurime puude haigusetekitajaid, nende määramise võimalusi ning arutleme inimese rolli üle puuhaiguste levitamisel.

 

Kinnisvara- ja maakorraldus – tööd, mis ei lõppe kunagi

Kinnisvara- ja maakorraldust tuleb teha nii linnas kui maal. Need on tegevused, kus tuleb ühendada erinevate valdkondade teadmised ja oskused, näiteks majandusteadus ja maamõõtmine, geoinformaatika ja juriidika, planeerimine ja kinnisvara hindamine. Õpitoas hindame ühte kinnisvaraobjekti; vaatame, kuidas leida uute elamute ehitamiseks sobiv piirkond; uurime oma kodukohaga seotud maakasutuse kitsendusi ning vaatame kuidas parandada maatükkidele juurdepääsu tingimusi, et vältida naabritevahelisi konflikte.

 

Hoonete projekteerimine mudelkatsete näitel

Hoonete projekteerimisel alustatakse kandekonstruktsioonide loomisest. Kandekonstruktsioonid peavad olema piisavalt tugevad, jäigad ja stabiilsed. Olenevalt hoone otstarbest, peab projekteerija valima optimaalse variandi. Mudelite koostamine ja katsetamine annab hea ülevaate konstruktsiooni käitumisest koormuse all. Lihtne võimalus selle jälgimiseks on kasutada MOLA interaktiivset mudelit. Samuti tutvume konstruktsioonimaterjalide tugevuse määramise meetodeid.

 

Registreerimine töötubadesse

Eesnimi*
Perekonnanimi*
Klass*0.00
Kool*
E-post*
Töötoad:*
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00
0.00