Uuele üliõpilasele

TERE TULEMAST ÕPPIMA EESTI MAAÜLIKOOLI !

 

Eesti Maaülikooli õppeaasta avaaktus toimub 2. septembril 2019. aastal kell 12.00 peamaja aulas (Fr.R.Kreutzwaldi 1a, 2. korrusel). Sellele järgnevad infotunnid instituutides. Osale kindlasti õppeaasta avaüritustel! Sealt saad olulist teavet õpingute alustamise ja ülikoolis õppimise kohta, tutvud üliõpilaste jaoks oluliste ülikoolitöötajatega. Infotundide algusajad ja ruumid leiad siit. NB! Toimunud on muudatus infotunni ruumi osas geodeesia, kinnisvara- ja maakorralduse, vesiehituse ja veekaitse ning maaehituse õppekavade puhul!

Statsionaarse õppe üliõpilaste õppetöö algab 3. septembril vastavalt tunniplaanile, sessioonõppe üliõpilastel õppegraafikujärgselt. Tunniplaanid leiad meie õppeinfosüsteemist ÕIS, kus info õppeainete, õppekavade ja tunniplaanide kohta on kättesaadav ka ilma sisse logimata (vali otsingutüübiks "Tunniplaani järgi" ja vali oma õppekavale vastav instituut, siis avaneb rippmenüü, kust leiad oma tunniplaani). Sessioonõppe õppegraafik on leitav siitSessioonõppe üliõpilaste infotund toimub esimese õppesessiooni alguses ja aktusele tulemine ei ole kohustuslik. Täpsem info instituudist alates 2. septembrist.

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli saad endale teha ise siin alates 1. septembrist. Kasutajatunnus annab Sulle ligipääsu ülikooli meiliaadressile ja õppeinfosüsteemile (ÕIS), kust leiad kogu õppetööd puudutava olulise informatsiooni. Vajalik IT-info on leitav siit. NB! Ülikooli meiliaadressi kasutamine on kohustuslik.

Hiljemalt 15. septembril tuleb uutel üliõpilastel registreeruda õppeainetele ÕISis. Kui jääd hätta, pöördu kindlasti meie õpinõustajate poole instituudis!

Erinevate toetuste ja stipendiumite kohta leiad rohkem infot siit. Info Töötukassa jagatava tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiab Töötukassa kodulehelt.

Soovi korral saad alates õppeaasta algusest (1. septembrist) taotleda ISIC kaarti MinuKooli kaardihaldussüsteemist. NB! Õppelaenu saab 1. aasta üliõpilane taotleda pangast alles alates 1. oktoobrist.

Ühiselamukohta saab taotleda alates 5. augustist 2019. Rohkem infot leiad siit.

Õpingute alguses ja kestel abistavad Sind:

  • tuutorid (üliõpilastest nõustajad), kellega tutvud instituudi infotunnis. Tuutor on Sinu esimene sama eriala üliõpilasest tuttav, kes aitab Sul ülikooliellu sisse elada. Oma tuutori andmed leiad ka siit (vasakult menüüst oma instituudi alt).
  • üliõpilasesinduse liikmed. Üliõpilasesinduse kontor asub Torni all ja sinna on oodatud kõik üliõpilased: tutvuma, kaasa lööma ja tegutsema. Rohkem infot siin.
  • instituudi õppekorralduse spetsialistid, kelle kontaktandmed leiad tudengiteatmikust ja instituudi kodulehelt ja õpinõustamise rubriigist. Nende poole pöördu õppetööd ja õppekorraldust puudutavate muredega.
  • õppeosakonna töötajad. Õppeosakonda võivad pöörduda kõik üliõpilased ükskõik millise õppekorraldusliku murega. Meie spetsialistid annavad nõu välismaal õppimise ja erinevate stipendiumite-toetuste asjus, karjäärinõustaja aitab planeerida tulevikku ja vajadusel on võimalik broneerida nõustamiseks aeg ülikooli psühholoogi juures. Vajalikud õppeosakonna kontaktid leiad siit.

Õppima tulles ära unusta oma jalgratast koju! Eesti Maaülikool on roheline ülikool ja meie linnak sobib suurepäraselt jalgrattaga liiklemiseks. Ka ülikoolilinnaku ümbruses on mitmeid kergliiklusteid, mis teevad jalgrattasõidu nauditavaks. Maaülikooli ja Tartu linna jalgrattakaardid aitavad orienteeruda. Eesti Maaülikool on mitu aastat korraldanud liikumiskonkurssi "Kogume kilomeetreid", kus arvestatakse nii kõndijate kui jalgratturitega. Eelmistest konkurssidest saad lähemalt lugeda ja tutvuda konkursireeglitega siin. Kui oma ratast ei ole, aitab Tartu linn rattad alla - rattaringluse laenutusjaamad on nii spordihoone kui ka Torni ühiselamu juures.

Tutvu suurepäraste sportimisvõimalustega maaülikoolis (saad vabaainepunkte!) ja loe ka Eesti Maaülikooli ajakirja

 

Oled väga oodatud, kohtumiseni 2. septembril!