Registreerimine

Juhend liitumiseks

11:14 06.05.2016

Liikumiskonkursi arvestus toimub Endomondo keskkonnas, mis võimaldab lihtsalt ja mugavalt oma läbitud distantse üles märkida. 

Alustuseks on vajalik kasutaja Endomondo keskkonnas. Selleks tuleb end nende kodulehel kasutajaks registreerida, kinnitada saadetud kontroll-e-mailis oma aadress ning Endomondosse sisse logida. 

Nutitelefonide omanikud saavad kasutada Endomondo äppi, mis enamuse tööst nende eest ära teeb. 

Kui teile ei ole võimalik nutitelefoniga oma liikumist järgida, siis saab oma läbitud kilomeetreid käsitsi sisestada Endomondo kodulehel. 

NB! Arvesse lähevad vaid transpordi eesmärgil läbitud kilomeetrid. Seega, alati kontrollige jalgrattaga liiklemisel, et Endomondosse kilomeetrite sisestamisel oleks transpordiliigiks valitud Cycling (transport). Ning kõndides peab liikumisviisiks olema valitud Walking

KOGUME KILOMEETREID KÕNDIDES!

KOGUME KILOMEETREID JALGRATTAGA

Tuletame ka meelde, et me usaldame oma konkursist osavõtjaid, et te kilomeetritega sohki ei tee ning sisestate tõesti ainult need kilomeetrid, mis te liikumiseks läbinud olete. 


Soovi korral saame teile eraldi koolituse teha Endomondo osas, selleks tuleb teada anda Elisele (elis.vollmer@emu.ee) või Elenile (elen.peetsmann@emu.ee). 

 

Konkursiga liitumiseks tuleb end kõigepealt registreerida siinsamas kodulehel. Vastava üritusega Endomondos liitumiseks on lihtsaim moodus, kui Endomondosse sisse logituna klikite ülal reas 'Challenges' ning seejärel avanenud lehel 'Explore'. Seejärel tuleb allpool paremas servas paiknevasse 'Search' kasti kirjutada nt "EMÜ" ning luubikest vajutades leiate tekkinud nimekirjast konkursi, mille pealkiri on EMÜ "Väntame kilomeetreid" Sügis 2016. Sellele klikkides tuleb veel vajutada rohelist nuppu JOIN. Ning selle peale peaks teile tulema teade - 'You have successfully joined this challenge'. Nüüd on teie Endomondo konto liidetud meie üritusega. 

Kuidas sisestada oma läbitud kilomeetreid Endomondo keskkonnas

NB! Arvesse lähevad vaid transpordi eesmärgil pedaalitud kilomeetridSeega, alati kontrollige, et Endomondosse kilomeetrite sisestamisel oleks transpordiliigiks valitud Cycling (transport)

Oma sõidetud kilomeetrite sisestamine on tegelikult väga lihtne, kui paar põhinõksu selged on.

Kilomeetrite sisestamiseks tuleb oma kasutajaga sisse logida. Seejärel klikkida ülalreas olevat suurt sinist nuppu Add workout. Selle peale avaneb lehekülg, kus saab valida, mil viisil oma treeningut/liikumist sisestada soovite. 

Kuidas määrata teekonda, mida te igapäevaset sõidate (My Routes)

Kui teil on oma marsruudid juba oma konto alla salvestatud, siis kerige siit lihtsalt natuke edasi. 

Selleks, et oma marsruute salvestada, tulev valida ülevalt menüüst Routes ning seejärel Create Route

Seejärel avaneb lehekülg, kus saab kaardile joonistada oma teekonna ning määrata liikumisviisi, panna teekonnale pealkirja jmt. 

Oluline on, et vasakul oleks spordialaks valitud Cycling (transport) !

Kaardile joonistamiseks piisab mööda läbitud teed hiirega klikkimisest. Hiire rullikust saab kaarti sisse-välja suumida ning vasakut hiirenuppu all hoides saab kaarti lohistada. 

Kui läbisite rattaga tegelikult mingeid lõike, mis Google Mapsil teena arvesse ei lähe (joonistab teekonna suure ringiga kuskilt mujalt), siis tasub korraks ära võtta linnuke kaardi ülal olevast kastist Snap to road. Sellisel juhul ei järgi joonistusprogramm enam teesid vaid joonistab joont linnulennult eelmisest punktist. Nt Tähtvere spordipargist tulev kergliiklustee ei ole veel Google'i kaardile jõudnud, seega neil, kes sealt kaudu sõidavad, tuleb marsruudi joonistamiseks seda väikest nõksu kasutada. Hiljem saab linnukese jälle tagasi panna, et edasine teekond mööda teid automaatselt joonistuks.

Kui midagi tuksi läheb, siis saab alati vajutada Delete last point, mis kustutab viimasena joonistatud lõigu. 

Kui marsruut on joonistatud, siis tuleb vajutada SAVE ROUTE. Seepeale on see teekond salvestatud teie kontole My Routes alla. Vajadusel saab seda tulevikus muuta, klikkides kaardi ülal paremas nurgas olevat Edit nuppu. 

 

Kuidas siis ikkagi neid kilomeetreid sisestada, kui ka marsruut on (või siis ei ole) sisestatud. 

Ülalt valides Add workout ja seejärel valides avanenud aknast enda kilomeetrite sisestamiseks sobiv valik viib teid lõpuks aknani, mis laseb sisestada, millal te kui palju sõitsite. 

Kui te valisite menüüst selle valiku, mis laseb kasutada eelnevalt sisestatud marsruuti, siis tuleb teil klikkida avanenud aknas My Routes nupul ning seejärel valida liikumisviis - Cycling (transport). See viib teid sobivate teie salvestatud teekondade valikusse. Klikkige sobival teekonnal ning seejärel ülal paremal oleval rohelisel nupukesel Select Route

Kõik valikud viivad lõpuks sellise aknani, kus saate sisestada kuupäeva, kellaaja jm näitajad. Selline:

Vajalik on kindlasti täita kuupäev (saab valida, klikkides kalendri nupukesel), soovitavalt ligikaudne kellaaeg ja sõidu kestus. Sport lahtris peab olema Cycling (transport)! Vajadusel sisestage ka distants (juhul, kui te ei kasutanud kaardile joonistatud marsruuti). Pealkirja võite panna, kuid see ei ole otseselt vajalik. Kõiki lahtreid ei ole vaja täita, see on rohkem infoks teie enda jaoks, kui soovite spetsiaalseid näitajaid jälgida. 

Ja siis tulebki vajutada SAVE ja liikumine salvestub teie kalendrisse ning info kandub ka meie konkursi Challenge'i keskkonda (küll pisikese viivitusega, ca 5-10 minutit). Ongi olemas!

Sisestatud distantsid avalduvad teie kalendris väikeste ikoonidena. Erinevate kuude liikumistest saab ülevaate, kui klikkida ülal menüüs Training -->Workouts. Sealt saab vaadata erinevate päevade sisestatud treeninguid-liikumisi ning täpsemaid detaile nende kohta. Samuti ka varasemalt sisestatuid vajadusel muuta-korrigeerida. 

Juhend on küll pikk ja tundub keeruline, kuid salvestatud marsruutide korral on uute sõitude sisestamine paari minuti küsimus. Vaja lihtsalt mõned klikid teha, kuupäev ja kellaaeg valida ning ongi olemas. Lihtne!

 

Osale konkursil!