Maaülikool avab rattalaenutuse

Reedel, 22. mail kell 12.00 alustab Eesti Maaülikooli õppehoones Kreutzwaldi 5 tegevust jalgrattalaenutus.

Laenutuses on esialgu viis kasutatud ratast. Vajadusel jätkatakse tegevust ka sügisel. Jalgrattad asuvad Kreutzwaldi 5 keldrikorruse klaasist vaheruumis. Laenutamine on tasuline – üks päev maksab 20 krooni, üks nädal 50 krooni. Vaja on tasuda ka tagatisraha 200 kr.

Laenutus on esimene katse, uurimaks maaülikooli töötajate-üliõpilaste tahet kasutada laenurattaid. Eestvedajaks on Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts.

„Laenuratastega tahame anda inimestele võimaluse proovida liigelda maaülikooli ja kodu vahel jalgrattal,“ lausus Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsi juhataja Evelin Aavik. „Peale tervisliku ja keskkonnateadliku eluviisi pakub jalgrattaga sõitmine palju rõõmu ja annab vahetu suhte ümbritseva linnaruumi ja loodusega. Laenutatavad jalgrattad on taaskasutuses, nii et sõõm nostalgiat on pealekauba.“
EMÜ jalgrattalaenutus on osa algatusest „Eesti Rattarikkaks!“ ja jääb avatuks 19. juunini.

Lisainfo: Evelin Aavik, Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsi juhataja, tel 518 6143.

21.05.2009