Konkurss maaülikooli tõotab tulla mullusest suurem

Eesti Maaülikooli käib mullusest kõvem rebimine – neli päeva enne vastuvõtu lõppu on  riigieelarvelistele kohtadele astumiseks esitatud avaldusi juba peaaegu sama palju kui mullu kokku laekus.

6. juuli hommikuse seisuga oli maaülikooli 472 riigieelarvelisele kohale astumiseks soovi avaldanud 2501 noort.  Eelmisel aastal laekus 426 riiklikule kohale kokku 2519 avaldust.

Nagu varasematelgi aastatel on ka tänavu menuerialad ökonoomika ja ettevõtlus (376 avaldust 13 kohale), maastikukaitse ja –hooldus (226 avaldust 18 kohale), loodusvarade kasutamine ja kaitse (181 avaldust 17 kohale), maastikuarhitektuur (177 avaldust 18 kohale).

Bakalaureuseõppe riiklikele kohtadele võetakse avaldusi 9. juulini. Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 15. juulil.

Tasulise õppesse on 6. juuliks esitatud 940 avaldust. Riigieelarvevälistele kohtadele astumiseks saab soovi avaldada 23. juulini, vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 29. juulil.

Vastuvõtu peaspetsialisti Tiiu Lille sõnul on noorte huvi maaülikooli vastu olnud vastuvõtu esimestest päevadest peale varasemast veelgi suurem. Kuigi vastuvõtuavaldusi saab esitada elektrooniliselt, on iga päev suur hulk noori, kes tulevad maaülikooli peahoonesse Kreutzwaldi 1A kohapeale avaldust täitma.

Agaralt on kinni haaratud ka võimalusest, mida maaülikool esmakordselt pakub – riigieksamiteta saavad riigieelarvelistele kohtadele kandideerida need, kes omandanud keskhariduse kutseõppeasutuses või siis, kui veel ei tehtudki riigieksameid.

Lähem info: Tiiu Lille, maaülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 731 3048, 525 3666, tiiu.lille@emu.ee

06.07.2009