Maaülikool ootab teadlaste ööl endale külla

Üle-euroopalisel teadlaste ööl 25. septembril ootab ka maaülikool huvilisi külla.

Märja lauta saab uudistama minna kell 18-22, linnalastel on seal väga hea võimalus oma silmaga lähedalt lehmi ja lauta näha. Kui hästi läheb, saab ka jälgida, kuidas lehm ise lüpsiroboti juurde lüpsma läheb.

Mikromeierei (Kreutzwaldi 64) ootab juustutegemist vaatama ja meiereiga tutvuma kell 18-22.

Maaehituse osakond (Kreutzwaldi 5) ootab külalisi kell 18-23. Räägitakse mahedatest viimistlusmaterjalidest, savist, betooni ja puidu tugevusest, terase tõmbamisest, seenkahjustustest ja veel paljust muust. Loomulikult saab uurida ka passiivmaja.

Maastikuarhitektuuri osakond näitab maastikuteatrit kell 18-23 (Kreutzwaldi 5). Kes pole varem õhus lendamise tunnet maa peal seistes kätte saanud, siis tasub minna proovima.

Limnoloogid räägivad kell 18-22 planktonist ja angerjatest, näitavad filmi ja akvaariume, mikroskoobi all saab uurida väikeste olendite elu (Kreutzwaldi 5).

Teaduskeskuse AHHAA teadlaste öö buss väljub Raekoja platsilt alates 17.30st iga tunni aja tagant, viimane reis on plaanis kell 21.30. See läbib oma teel palju huvitavaid teaduspaiku ja toob huvilised ka meie juurde.

KOHTUMISENI TEADLASTE ÖÖL!

22.09.2009