Maaülikooli loomakliinik pakub järelmaksu võimalust

Eesti Maaülikooli loomakliinik pakub koostöös Swedbankiga klientidele võimalust tasuda raviprotseduuride eest järelmaksuga ja hajutada niiviisi maksekoormust pikema perioodi peale.

Järelmaksu saab taotleda raviprotseduuridele maksumusega 2000-150 000 krooni. Taotlemiseks piisab 2000-kroonisest netosissetulekust, mis on viimased 6 kuud laekunud ükskõik millisesse Eesti panka. Esimene sissemakse peab olema vähemalt 5% tehingu maksumusest. Järelmaksu vormistamiseks on vajalik isikut tõendav dokument. Vastus taotlusele antakse 15 minuti jooksul, positiivse vastuse korral sõlmitakse kohapeal järelmaksu leping.
Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktori Toomas Tiiratsi sõnul hakati järelmaksuvõimalust pakkuma selleks, et loomaomanik ei peaks rahapuudusel ravist loobuma ja langetama otsust looma uinutamiseks.

Loomakliiniku juhataja Kalmer Kalmuse sõnul võivad kallimate protseduuride puhul hinnad ulatuda kümnetesse tuhandetesse kroonidesse. Näiteks maksab hobuste artroskoopia (liigesest luutükkide väljavõtmine) 15 tuhat krooni, koerte luu- ja liigeste operatsioonid 10-12 tuhat, kirurgiline juurdepääs selgrookanalile ligi 20 tuhat krooni.

Eriti kalliks võivad osutuda need ravijuhtumid, kui on vaja välismaalt konsultant appi kutsuda. Näiteks on toodud välisekspert lennukiga Tartusse Eesti kuulsaima hobuse Pallaadiumi ravi konsultatsiooniks.

Täiendav info järelmaksu kohta:http://loomakliinik.emu.ee/

Täpsem info: Kalmer Kalmus, Eesti Maaülikooli loomakliiniku juhataja, tel 731 3718, 522 2992.