Maaülikooli eripreemia Aasta Põllumees 2010 konkursil sai Tanel-Taavi Bulitko

Eesti Maaülikool tunnustas Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil Aasta Põllumees 2010 eripreemiaga Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitkot.

Tanel-Taavi Bulitko pälvis preemia maa- ja põllumajanduse edendamise, maaülikooli tegevuste toetamise ja kaasaegse õppe- ning teaduskeskkonna loomisele kaasaaitamise eest.

Aasta Põllumees 2010 on maaülikooli vilistlane, Tartumaa teraviljakasvataja Madis Ajaots, kes on aastatega tõusnud kõrgete saakide meistriks, koristades viie valla maadel igal aastal 7000-8000 tonni teravilja. Kokku harib ta üle 2000 ha maad, majandades Pilsu talus ja OÜ-s Rannu Seeme. Aasta Põllumees teeb koostööd ka teadlastega. Madis Ajaots võitis teisegi preemia — Maalehe internetihääletusel valis rahvas ta ülekaalukalt rahvapõllumeheks.

Autor: Sirje Pärismaa

Allikas: EMÜ, Maaleht