Maaülikooli doktorant jäädvustas vetikate ilu fotodele

2. novembril kell 16 avatakse TÜ raamatukogus Eesti Maaülikooli limnoloogiakeskuse doktorandi Kairi Mailehe fotonäitus mikrovetikatest „Kas ilu vaid mõnele vee-elustiku uurijale?“.

Avasõnad ütleb näituse algataja Juhani Püttsepp. Selgitusi fotode kohta jagab autor Kairi Maileht. Pildid mikrovetikatest on tehtud Eesti väikejärvedes.

„Fotodel kujutatud vetikad on meie järvedes suhteliselt laialt levinud, kuid välja valitud peamiselt nende omapärase ilu pärast,“ lausus Kairi Maileht. „Taksonoomiliselt kuuluvad need väga erinevatesse rühmadesse. Valik annab vaid väikese ettekujutuse mikrovetikate vormiküllusest. Nii mõnigi üliõpilane on just selliste, mikroskoobis nähtavate vaadete pärast oma uurimisalaks valinud fütoplanktoni.“

Täpsem info: Kairi Maileht, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskuse doktorant, tel 5662 5622.