Maaülikoolis toimub Balti agronoomia foorum

Taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse osakond korraldab Balti agronoomia foorumit, mis leiab aset Eesti Maaülikoolis 30.06 -01.07. Käesolev foorum on järjekorras juba kaheksateistkümnes. Kokku tulevad agronoomiaga kokkupuutuvad teadlased Eesti Maaülikoolist, Läti Põllumajandusülikoolist, Leedu Põllumajandusülikoolist ja Leedu Põllumajandus- ja Metsandusuuringute keskusest.

Foorumi eesmärgiks on tihendada Balti põllumajandusteadlaste vahelisi kontakte ja leida kokkupuutepunkte, mis looks aluse ühistele koostööprojektidele. Kahe päeva jooksul antakse ülevaade kõigi riikide agronoomia-alasest teadustööst, prioriteetidest ja võimalustest.  Samuti külastatakse EMÜ katsepõlde ja laboreid ning ümarlauas pannakse paika edasised plaanid. Järgmine foorum toimub 2013. aastal Leedus.

Lisainfo:
Evelin Loit
Taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse osakonna juhataja
evelin.loit@emu.ee