Mitte see, mida sa mõnikord teed, vaid see, mida sa päevast päeva teed, on määrav. (J.Craig)

Eesti Maaülikooli ajaloo näitus vaatab tagasi kõrgkooli kuuele aastakümnele

10:52 26.09.2011

Esmaspäeval, 26. septembril kell 12.00 avatakse Eesti Maaülikooli spordihoones ülikooli juubelile pühendatud näitus, mis kajastab elu nii ülikooli seinte vahel kui väljaspool.

„Näitus on pilguheit maaülikooli kuuele aastakümnele,“ rääkis Eesti Maaülikooli raamatukogu juhataja Tiina Tohvre. „Need fotograafide poolt tabatud hetked on vaid väike osa ülikooli arenguloos, kuid need inimesed ajas ja ruumis aitavad meenutada mõnd tuttavat kohta või sündmust.“

Väljapanekul võib näha kõrgkoolis õppinud ja õpetanud inimesi, alustamisi ja lõpetamisi, ülikooli hooneid ja sündmusi. Ajaloo näituse avamisega algab ühtlasi Eesti Maaülikooli juubelinädal, mille raames toimub rida juba traditsiooniks kujunenud üritusi, seminare ja konverentse kui ka uusi ettevõtmisi. Näitusega on kõigil võimalik tutvuda näiteks 29. septembril toimuva linnarahvapäeva raames või hoopiski päev hiljem toimuval vilistlaste ja töötajate kokkutulekul.

Juubelinädala sündmustest kutsub Eesti Maaülikool osa saama ka linnarahvast ning loomulikult vilistlasi. Täpsem info juubelisündmuste kohta: http://www.emu.ee/ylikoolist/eesti-maaulikool-60/

Lisainfo: Tiina Tohvre – Eesti Maaülikooli raamatukogu juhataja, tel 515 6452

Eesti Maaülikool

Kreutzwaldi 1 Tartu 51014, tel (+372) 731 3001, faks (+372) 731 3037, e-post: infoemu.ee