Rahva Raamatus esitletakse Juhani Püttsepa raamatut „Minu vanaema Kirjak“

Homme, 4. novembril kell 16.00 esitletakse Tasku keskuse Rahva Raamatus Eesti Maaülikooli loodusteaduste kooli juhi Juhani Püttsepa lasteraamatut "Minu vanaema Kirjak". Raamat annab lastele lõbusas ja jutustavas vormis ülevaate lehmadest, nende kasvatusest ja sellest, kuidas jõuab piim poodidesse.

„Linnalapsel on ju üha raskem aru saada, kust piim pärit on. Samas pole lihtne ka maalapsel, sest üksikloomapidamine on kadumas ning aina harvem seisab aia nurgas vanaema lehm,“ põhjendab Püttsepp raamatu vajalikkust. Muuhulgas selgitab raamat lastele ka loomaarsti tööd ja piima tulevikku – autor mainib isegi geneetiliselt modifitseeritud, ravimaineid sisaldavat piima.

Raamatu illustreeris maaülikooli maastikuarhitektuuri magistrant Jaanika Sokman ja toimetas loomaarstidele anatoomiat õpetav Eha Järv. Raamatu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Täpsem info: Juhani Püttsepp, tel 731 3010, mob 515 9644, e-post: juhani.pyttsepp@emu.ee