Maaülikoolis pannakse nurgakivi maaehituse vilistlaste monumendile

Täna, 21. detsembril kell 13.00 avatakse Eesti Maaülikooli linnakus paekivist monument, mis on verstapostiks ehituse eriala kahekümnele lennule ja lõpetab ühtlasi Eesti Maaülikooli 60. juubeliaasta sündmused.

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi maaehituse osakonna juhataja Jaan Miljani sõnul on plaanis tulevikus luua monumendi ümber ka nurgakujuline telliskividest müür, mille igal kivil on ehituse eriala lõpetanu nimi. „Tänased tudengid ja tulevased sisseastujad saavad ka oma nime kivisse jäädvustada ning selle juba 310 ehituse eriala vilistlase tellise juurde müüri kinnitada – nii hakkab monument ajapikku kasvama, sümboliseerides nii maaehituse vilistlaste tugevust kui ka ülikooli jätkusuutlikkust.“  Kivide loomisel Misso Savitööstuses aitavad kaasa ka tänased maaehituse eriala tudengid.

Kivist monumendi avavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Monumendi asukoht on Eesti Maaülikooli metsamaja (Kreutzwaldi 5) Tallinna maantee poolses servas, vana turuhoone fermi lähedal.