Maaülikooli kolmapäevaõhtul uuritakse, mida teha metsanduses matemaatikaga

Homme, 11. aprillil algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski 4, Tartu) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Sel korral kutsub Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi metsakorralduse osakonna professor Andres Kiviste kaasa mõtlema teemal „Mets ja matemaatika“.

„Räägin metsanduse ja matemaatika kokkupuutekohtadest – näiteks sellest, kuidas rakendada klassikalisi matemaatilisi meetodeid metsa kasvu prognoosimisel. Ühisosa metsanduse ja matemaatika vahel on päris suur,“ kommenteeris Andres Kiviste homset ettekannet.

Ettekandele järgneb diskussioon.

Iga kuu teisel kolmapäeval toimuvate kokkusaamiste eesmärgiks on lähendada Eesti Maaülikooli uurimissuundi ja pakkuda populaarteaduslikku ajaviidet nii maaülikooli töötajatele kui ka teistele huvilistele. Loengusarja järgmine ning selle hooaja viimane ettekanne toimub 9. mail, mil Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi veemajanduse osakonna dotsent Mait Kriipsalu räägib teemal „Jäätmed müügiks“.