Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse jäätmetest kui ressursist

Homme, 9. mail algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski 4, Tartu) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“, kus Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi veemajanduse osakonna dotsent Mait Kriipsalu räägib teemal „Jäätmed müügiks“.

Dotsent Mait Kriipsalu sõnul on jäätmekäitlust alati seostatud vajadusega eelkõige keskkonda kaitsta. „Jäätmekäitleja teadvuses on tänaseks toimunud aga oluline muutus: keskkonnahoid on saanud iseenesestmõistetavaks ning jäätmeid vaadatakse hoopis kui ressurssi – jäätmeist osatakse juba ka tooteid valmistada,“ selgitas Kriipsalu. „Toote saamiseks on vaja toorainet – jäätmeid. Kas paneme jäätmed müügiks?“ Sellele küsimusele püüabki Kriipsalu maaülikooli kolmapäevaõhtul vastust leida.

Ettekandele järgneb diskussioon.

Maaülikooli kolmapäevaõhtute eesmärgiks on lähendada Eesti Maaülikooli uurimissuundi ja pakkuda populaarteaduslikku ajaviidet nii maaülikooli töötajatele kui ka teistele huvilistele. Homne maaülikooli kolmapäevaõhtu on selle kevade viimane.