Eesti Maaülikooli rektorikandidaadiks registreeriti Mait Klaassen

Eesti Maaülikooli rektori valimiskomisjon registreeris Eesti Maaülikooli rektorikandidaadiks praegu ametis oleva rektori Mait Klaasseni, kes esitas valimiskomisjonile ka nõusoleku rektorina jätkata. Rektori valimiskoosolek toimub 28. septembril.

Ametisoleva rektori seadsid rektorikandidaadina üles Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut, tehnikainstituut ja üliõpilasesindus. Oma toetust praeguse rektori jätkamiseks avaldas ka metsandus- ja maaehitusinstituudi nõukogu.

Üliõpilaskonna nimel rektorikandidaadi esitanud Gerlin Järvela sõnul hindavad tudengid ametisoleva rektori erakordset üliõpilassõbralikkust, avatust ja vastutulelikkust. „Mait Klaassenil on olnud suur roll meie ülikooli ühtekuuluvustunde ning hea õhkkonna loomisel. Eelolevad aastad kujunevad keeruliseks ning nõuavad mitmeid olulisi ning raskeid otsuseid. Seda enam näeme, et ülikooli peab juhtima inimene, kes on olnud maaülikooliga pikemalt seotud ning omab täit ülevaadet nii siinsetest lahendamist vajavatest probleemidest kui ka tugevustest, et neid säilitada ja arendada.“

Majandus- ja sotsiaalinstituudi nõukogu esimehena kandidaadi esitamise ettepanekule alla kirjutanud Rando Värniku sõnul on Mait Klaasseni senise rektoriks oleku aja jooksul maaülikool teinud läbi rea positiivseid muutusi, leidnud oma näo ja kindla koha Eesti kõrgharidusmaastikul, valmistades ette maaelu ja keskkonda tundvaid spetsialiste. „Eesti Maaülikool on muutunud enam rahvusvaheliselt tunnustatud õppe- ja teaduskeskuseks. Klaasseni juhtimisel on maaülikool suutnud areneda ka rasketes majandusoludes ning muutunud ruumilis-territoriaalselt ja akadeemilise perena ühtseks tervikuks.“

Tehnikainstituudi nõukogu esimees professor Kuno Jürjenson põhjendas esitatud kandidatuuri järgmiselt: „Mait Klaassen on end näidanud tegusa ja tööka rektorina, ta on palju teinud ülikooli, sealhulgas tehnikainstituudi õppe- ja teadustegevuse koordineerimisel ja materiaalse baasi arendamisel.“

Rektor osutub valituks, kui tema poolt hääletab üle poole valimiskogu koosseisust. Valimiskogu koosseisu kinnitab  Eesti Maaülikooli nõukogu homme, 6. septembril. Rektori valimiskoosolek toimub  28. septembril.   Rektori ametiaeg algab 1. jaanuaril 2013. aastal.

Lisainfo: Lea Michelson, Eesti Maaülikooli akadeemiline sekretär, tel  731 3063.