Maaülikool alustab populaarteaduslike loengusarjade uut hooaega

Täna, 9. oktoobril algusega kell 17.00 alustab taas Eesti Maaülikooli  populaarteaduslike loengute sari. Populaarteaduslikud kolmapäevad leiavad aset iga kuu teisel kolmapäeval Tartus, Baeri majas. Esimesena saab kuulata Eesti Maaülikooli limnoloogiakeskuse juhtivteadur Peeter Nõgese ettekannet teemal „Kuidas vesi kliimamuutusi peegeldab”.

Peeter Nõges arutleb oma ettekandes üldisemate probleemide üle, otsides vastust küsimustele, kas meie veed on soojemaks läinud ning kas me peaks kliimamuutuse üle rõõmustama? ”Kolmapäevaõhtu annab vastused ka küsimustele, mis saab jääst ja kaladest, kas ja kuidas järved kliimat mõjutavad ning kuidas saab veekogusid kliimamuutuse eest kaitsta,” sõnab Peeter Nõges.

Maaülikooli kolmapäevaste teeõhtute eesmärgiks on lähendada ja tutvustada huvilistele populaarteaduslikus valguses maaülikooli uurimissuundi. Teadlaste ettekannetele järgneb arutelu.

Kõik huvilised on Baeri majja (Veski 4, Tartu) oodatud iga kuu teisel kolmapäeval kell 17.