Rahvusvaheline kursus keskendub põllumajandus- ja toidusektorile

9.-13. märtsini toimub maaülikoolis magistrantidele suunatud BOVA/NOVA kursus "Agrifood Supply Chains in the Baltic Sea Region". Kursusel käsitletakse põllumajandus- ja toidusektori konkurentsivõime, turgude struktuuri ja kontsentreerumisega seotud teemasid, põllumajandustootjatele sisendeid pakkuvaid sektoreid ning jaekaubandust. Lisaks pööratakse tähelepanu Läänemere äärsete riikide põllumajanduse ja toidu tarneahelate omavahelistele seostele ning Venemaa osale neis. Kursuse raames külastatakse Estover Piimatööstuse Kaarlijärve Meiereid.

Kursusel osalevad tudengid Eesti Maaülikoolist, Läti Põllumajandusülikoolist, Aleksandras Stulginskise ülikoolist, Helsingi ülikoolist, Rootsi Põllumajandusteaduste ülikoolist ja Norra maaülikoolist. Õppejõududeks on Csaba Jansik (Natural Resource Institute, Soome), Ants-Hannes Viira ja Tiiu Ohvril Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudist ning Tiina Saron Eesti Piimaliidust.