Eesti Maaülikool ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmisid koostöölepingu

Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik allkirjastasid täna, 17. juulil koostöölepingu, millega täpsustati kõrgkoolide vahelise koostöö ja tööjaotuse üldpõhimõtted tehnika, tootmise ja tehnoloogia ning arhitektuuri ja ehituse õppekavagruppide arendamiseks.

„Koostööleping on kindlasti oluline samm kahe ülikooli õppetöö ning teadus- ja arendustegevuse kvaliteedi tõstmiseks,“ ütles Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, kelle sõnul ei tähenda koostööleping vaid õppekavade harmoniseerimist, aga ka õppejõudude vahetamist ning doktorantide ühisjuhendamist, samuti ühist osalemist kutsekomisjonide töös.

Koostöölepingu põhjal loovad maaülikool ja tehnikaülikool õppekavadesse näiteks erialaainete ühismoodulid ning arendatakse üksteise baasil valikmooduleid, samuti jagatakse ära spetsialiseerumised (näiteks maaülikoolis spetsialiseerutakse põllumajandustehnikale, autotehnikale, bioenergiatehnikale, töötlemistehnikale ning ergonoomikale, samas kui TTÜ spetsialiseerub tootearendusele, tootmistehnikale, transporditehnikale, mehhanotehnikale ja laevaehitusele, keskkonnatehnika valdkonnas jätkab maaülikool inseneriõpet veemajanduse alal, TTÜ tegeleb jällegi vee- ja kanalisatsioonivaldkonnaga).