Pneumobiilide tiim käis tehnoloogiamessil Helsingis

Maaülikooli tehnikainstituudi pneumobiilide meeskond käis rahvusvahelisel tehnoloogia- ja tööstusmessil Teknologia17. Meeskonna kutsus Helsingisse oma pneumobiili ehk suruõhu jõul töötavat sõidukit esitlema tiimi suursponsor AVENTICS.

Pneumobiili Technics 1 esitlesid Marten Noorem, Gert Truu, Indrek Virro ja Margo Mets Tehnikaüliõpilaste Seltsist. Neljasilindrilise radiaalmootori ning sensoritega masin, mis on muuhulgas kaugjuhitav, oli messiala tõmbenumber.

Pneumobiilide projekti juht Marten Noorem peab messilkäiku õnnestunuks: "Masina vastu oli huvi suur. Ühtlasi saime palju kontakte nii Soomest kui ka Eestist, kellega alustada koostööd," ütles Noorem.

Meeskonna suursponsor AVENTICS on maailma juhtivaid pneumaatiliste komponentide, süsteemide ja kliendispetsiifiliste rakenduste tootjaid. Asjaolu, et sponsor kutsus pneumobiilide tiimi esitlema oma masinat rahvusvahelisel messil, on meeskonnale suur tunnustus.