Maaülikooli tehnikainstituudis avatakse kompuutertomograafia labor

Neljapäeval, 9. novembril kell 11.30 tutvustatakse maaülikooli tehnikainstituudis uut kompuutertomograafia laborit.

Laboris oleva ainulaadse röntgenkompuutertomograafia skanneriga on võimalik uurida mistahes materjalidest objekte. Kasutusvõimalusi on seadmel palju: näiteks saab uurida materjalide sisestruktuuri ning kontrollida detailide valmistamistäpsusi. Röntgenkiirgusega läbivalgustamise teel saadakse seadmega kahemõõtmelised kujutised, millest seejärel luuakse skaneeritud objektist kolmemõõtmeline mudel. Selline objekti mitte-purustav uurimine ja mõõtmine leiab üha enam rakendust näiteks elektroonikatööstuses ning erinevais masinaehitusvaldkondades. Veel kasutatakse kompuutertomograafiat näiteks meditsiinivaldkonnas võimalike sisevigastuste avastamiseks.

Piltidel on näha maaülikooli tehnikainstituudi kompuutertomograafia labor ning mesilasest tehtud skanneeringud. Tulemused on saadud 1200 kahemõõtmelise pildi punktipilveks kokku liitmise teel, mida võib manipuleerida ja salvestada failina ning mida on võimalik ka 3D-printida.

Tule ja tutvu labori võimalustega!

Avamisürituse päevakava (9. november kell 11.30)

11.30–12.00 Kogunemine ja tervituskohv

12.00–13.30 Tervitussõnad ja ettekanded

Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli esindajad, YXLON International, Skeleton Technologies.

13.30–14.30 Kompuutertomograafia- ja teiste laborite külastamine

Lisainfo: Tõnu Leemet, Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi teadur (tonu.leemet@emu.ee, tel +372 56659869)