Ülikoolipere õnnitles rektor Nikolai Koslovi

Foto: Mari-Liis Koemets
Nikolai Koslovi õnnitleb professor Arvo Viltrop.

Olen peaaegu kogu oma elu olnud seotud omaaegse Eesti Põllumajanduse Akadeemia ja hiljem maaülikooliga, rääkis oma 90. sünnipäeval endine rektor Nikolai Koslov. Tee ülikooli ja teaduse juurde oli siiski okkaline, meenutas ta. Muu hulgas kutsuti noort veterinaari ka lihakombinaati vorstimeistriks. Õppe- ja teadustöö ülikoolis siiski paelus teda. Koslov oli 12 aastat EPA teadusprorektor ning 11 aastat rektor.

"Täpselt 30 aastat on möödas sellest ajast, mil rektoriamet sai maha pandud ja ülikool valis sellsse ametisse Olev Saveli," rääkis Koslov 6. aprillil, mil maaülikooli raamatukogus korraldati tema juubeli puhul pidulik koosviibimine. Kohale tulid nii omaaegsed kolleegid kui tema üliõpilased. Tänased professorid meenutasid, kuidas nad hingevärelusega tema juures eksamil käisid.

Õnnitlejad tundsid headmeelt, et endine rektor leiab ikka ja jälle tee maaülikooli üritustele. Koslov omakorda avaldas tänu, et teda alati kutsutakse ning oli õnnelik, et tema auks korraldati sünnipäevapidu.