Erakordne näitus kaunistab raamatukogu seinu

Täna avati Eesti Maaülikooli raamatukogus eesti kunstniku Navitrolla (kodanikunimega Heiki Trolla) maalinäitus. Näitus on avatud 20. juunini.

Kunstniku sõnul korraldab ta näitusi väga harva ja seetõttu on maaülikooli raamatukogus avatud väljapanek üsna erakordne. Ühtlasi avaldas ta, et ühe töö peale kulub tal keskmiselt aasta aega ja tõdes, et just seetõttu ei toonud ta näitusele rohkem töid, kuna neid tema valduses rohkem polegi.

Navitrolla kunstnikukarjäär algas 1990. aastate alguses. Juba varajases loomingus kasutas Navitrolla oma maalides nii naivistliku kui ka sürrealistliku kunstistiili elemente ning nii paigutub nende stiilide vahepeale. Kunstnik on vähe seletanud oma maalide sügavamat tagamõtet või oma isiklikku maailmapilti, seega jääb igale vaatajale võimalus tükke vastavalt enda arusaamadele kokku panna.