Maaülikooli laboris valminud jäätist söödi tudengipäevadel võistu

Reedel, 4. mail toimus esimest korda Tartu Tudengipäevade ajaloos jäätise söömise võistlus "Jäätiseufooria!". Küüni tänavale kerkinud Eesti Maaülikooli telgi juures said suud magusaks nii võistlejad kui ka maiasmokkadest kaasaelajad.

Võistlus toimus kokku kolmes voorus. Esimesest voorust pääsesid neljast viie-liikmelisest võistlustules olnud jäätisesõbrast kiireimad edasi poolfinaalidesse. Seejärel võistlesid poolfinalistid omavahel kolmes paaris. Poolfinaalidest selgusid omakorda kolm super-finalisti, kelle seast kiireimaks jäätisesööjaks ning seega kogu võistluse võitjaks osutus Eesti Maaülikooli puidutöötlemise tehnoloogia tudeng Kauri Tammai.

Meie toidutehnoloogide välja töötatud ning toidulaboris valminud lehmakommijäätis oli tõeline hitt: külmikust kadus viimnegi milliliiter kosutavat maiust. Kohal oli ka Esimumm Mesimumm, kes ergutas võistlejaid, lõbustas kaasaelajaid ning ei peljanud näidata oma parimaid tantsuliigutusi.

Rohkem pilte vaata Facebookis!