Tudengid võidutsesid biomajanduse ideelahingus

Foto: BioinnovationDays

27.–28. aprillil toimus Tartus, SPARKis BioinnovationDays 2018 häkaton. Häkatonile kogunes 98 osalejat, sh tudengid, noored teadlased, idufirmad ning mentorid Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Kreekast, Itaaliast, Slovakkiast, Hollandist ja Norrast. Moodustati kaheksa tiimi, kes tegelesid kahe päeva jooksul oma idee intensiivse arendamisega biomajanduse või biomeditsiini valdkonnas.

Biomajanduse valdkonnas võidutses peamiselt Eesti Maaülikooli ja Helsingi Ülikooli tudengitest koosnev meeskond Urban Vertical Farming, kelle idee eesmärk oli kasutada maapiirkondades tühjalt seisvaid korruselamuid põllumajandussaaduste tootmiseks, rakendades selleks uusimaid tehnoloogiaid. Mitmel korrusel kasvavad põllumajandussaadused pakuksid aastaringselt kohalikke saadusi, vähendaksid kemikaalide kasutamist põllumaadel, looksid maapiirkondadesse töökohti ning pakuksid võrreldes põllumaa kasutamisega sama arvu ruutmeetrite kohta suuremat saagikust.

Tiimi tunnustati ERASMUS for Young Entrepreneurs stipendiumiga väärtuses 3300 eurot.

Oleme meie ettevõtlike tudengite üle uhked!