Algab aasta kõige pidulikum aeg ülikoolis

Maaülikoolis on kätte jõudmas lõpuaktuste periood. Kõik aktused toimuvad peahoone aulas, Kreutzwaldi 1a.

Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi lõpuaktus algab reedel, 8. juuni kell 12. Instituudi lõpetab kokku 80 noort spetsialisti. Loomakasvatuse bakalaureuseõppes saab lõpudiplomi 11 inimest, neist üks cum laude. Magistridiplomi saab kuus inimest, kellest samuti üks lõpetab cum laude. Toiduainete tehnoloogia bakalaureuseõppe lõpetajaid on 15, kellest üks lõpetab cum laude. Liha- ja piimatehnoloogia magistridiplomeid antakse välja viis, neist kaks cum laude lõpetajaile. Veterinaarmeditsiini õppekava lõpetab 43 noort spetsialisti, kelle seas 16 külalistudengit Soomest.

Tehnikainstituudi ja Tartu tehnikakolledži lõpuaktus on kolmapäeval, 13. juunil kell 12. Lõpetajaid on kokku 61, neist 10 cum laude. Bakalaureusediplomini on jõudnud 24 üliõpilast. Magistritunnistuse saab 28 inimest. Neist 10 ergonoomikas, kuus energiakasutuses, 12 tootmistehnikas. Tehnotroonika alal lõpetajaid on üheksa.

Majandus- ja sotsiaalinstituut austab oma lõpetajaid reedel, 15. juuni kell 12. Bakalaureuseõppe lõpetab 56 noort, kelle seas ka üks cum laude. Magistridiplomi saab 35 inimest, neist samuti üks cum laude.

Metsandus- ja maaehitusinstituudi lõpuaktus toimub teisipäeval, 19. juuni kell 12. Instituudi lõpetab tänavu 102 noort spetsialisti. Bakalaureuseõppes 43 (1 cum laude), magistriõppes 29 (2 cum laude) ja integreeritud õppes 30.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudil on kaks aktust. Kolmapäeval 20. juunil kell 11 saavad lõpudiplomi instituudi bakalaureuseõppe lõpetajad. Kell 14 samal päeval algab magistriõppe lõpuaktus. Bakalaureuseõppes jõuab lõpudiplomini 88 noort, neist kolm cum laude. Magistriõppe lõpetajaid on 64, kelle seas kiitusega ehk cum laude 19. Kokku on instituudil tänavu 152 lõpetajat.

Videoülekannet aktustest saab vaadata maaülikooli veebilehelt video.emu.ee ning peahoone ekraanidelt.