Tartu kõrgkoolid tutvustavad end Tallinnas kõrghariduspäeval „Õpi Tartus“

Algas registreerimine kõrghariduspäevale „Õpi Tartus“, mis toimub 10. jaanuaril 2019 Tallinnas Kultuurikatlas. Tartu kõrgkoole tutvustaval päeval saavad gümnasistid koguda teavet ülikoolilinna õppimisvõimaluste kohta ning osaleda mitmekesises haridusprogrammis.

Kõrghariduspäeva korraldajad ootavad Kultuurikatlasse üle 2000 gümnaasiumiõpilase, kellel avaneb võimalus tutvuda viie kõrgkooli õppekavadega, osaleda töötubades ja kuulata eri valdkondade asjatundjaid rääkimas ülikoolilinna võimalustest. Konverentsil astuvad üles näiteks näitleja Tõnis Niinemets, Tartu targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk ja Euraasia loomaaedade peaarst Aleksandr Semjonov.

Kõrghariduspäeva projektijuhi Liina Laulu sõnul soovivad sündmuse korraldajad, et tulevased sisseastujad hakkaksid juba varakult mõtlema, millised erialad võiksid neile sobida. „See on suurepärane võimalus tutvuda erialade sisuga juba enne edasiõppimisotsuse langetamist. Õppekavasid tulevad tutvustama tudengid, kellelt võib kuulda vahetuid ülikoolielu emotsioone. Praktilise kogemuse saamiseks on noortel võimalus osaleda töötubades,“ rääkis Laul.

Valida on üle 20 töötoa vahel. Eesti Maaülikool ootab gümnasiste registreerima nelja põnevasse õpituppa:

• 10.00 – Digiturundus – kuidas panna sotsiaalmeedia enda jaoks tööle.
  • 11.00 – Kuidas mõõta loomade õnnelikkust?
  • 12.00 – 45 minutit maastikuarhitektina
  • 13.00 – Visiit loomakliinikusse

Kõrghariduspäeva „Õpi Tartus“ korraldavad Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja esmakordselt ka Kõrgem Sõjakool. Meeleolukat päeva juhib tuntud saatejuht ja ajakirjanik Taavi Eilat.

Rohkem teavet ja kõrghariduspäeva „Õpi Tartus“ registreerimislingi leiab sündmuse kodulehelt.