Maaülikooli õpilased pälvisid üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil tunnustust

Möödunud teisipäeval toimus Eesti Teaduste Akadeemia saalis pidulik tseremoonia, kus Eesti Teaduste Akadeemia koos Eesti Teadus- ja Haridusministeeriumiga andis üle Üliõpilaste Teadustööde 2018. a. Riikliku Konkursi preemiad.

Üliõpilaste Teadustööde 2018. a. Riiklikul Konkursil jagati välja neli preemia kategooriat:

• Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi 2018. a peapreemiad (2)
  • Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad (3)
  • Sotsiaalministeeriumi eripreemiad (5)
  • Valdkondlikud riiklikud preemiaid kõigis kolmes astmes - rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe, magistri- ja doktoriõppes - üldse kokku 54 preemiat (18 esimest preemiat, 18 teist preemiat ja 18 kolmandat preemiat).

Eesti Maaülikoolist pälvisid tunnustust kaks magistriõppeastme tööd. Terviseuuringute valdkonnast sai 1. preemia Anni Enn konkursitöö eest „Tööõnnetuste levimus ja dünaamika Eesti põllumajanduses”. Bio- ja keskkonnavaldkonnast sai 3. preemia Katrina Lang konkursitöö eest „Säga (Silurus glanis L.) loodusliku populatsiooni ja Eestisse imporditud kasvanduste karjade geneetiline iseloomustamine”.

Tänukiri esikoha tööde juhendamise eest anti kokku 44 juhendajale. Uus konkurss kuulutatakse välja 2019.a juunis.

Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Palju õnne ja edu edaspidistes tegemistes kõigile meie preemiate saajatele!