Betooniühingu aastanäitus jõudis Metsamajja

Foto: Risto Mets
Parimate betoonehitiste näituse panid Metsamajja üles Eesti Betooniühingu tegevdirektor Toomas Vainola ja Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juht Enno Rebane.

Kuna maaülikool on kõrgema insenerihariduse olulisim kants Lõuna-Eestis ning ka ehitusõpe on siinse ülikooli ampluaa, on loomulik, et Eesti Betooniühingu näitus pandi Tartus esimese kohana üles Metsamajas.

Eesti Betooniühingu tegevdirektor Toomas Vainola ja Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juht Enno Rebane saabusid väljapanekuga Metsamaja ette 22. oktoobri lõuna paiku ning umbes tund hiljem oli meestel töö valmis ning tudengid ja õppejõud võisid väljapanekut uudistada.

Näitus on paigaldatud viiele alusele, kus 23 planšetil tutvustatakse "Aasta betoonehitis 2018" nominente. Lisaks näeb ülevaadet võistluse võidutöödest ajavahemikus 2000 - 2018. Samuti antakse lühiülevaade Eesti ehituse lähiajaloost ning tutvustatakse ka betooni kui ehitusmaterjali.

Toomas Vainola kinnitusel jääb betooniühingu väljapanek Metsamajja vähemalt kuuks ajaks.