Erosioon vähendab maakasutuse võimalusi

Maaülikoolis homme toimuv teaduslik-praktiline konverents „X Mullapäev“ keskendub sel korral muldi ohustavale erosioonile. Ühtlasi tähistatakse konverentsil mullateaduse õppetooli 100. aastapäeva.

Eestis juba kümnendat korda peetaval kokkusaamisel vaadeldakse võimalusi globaalselt kõige enam muldi ohustava erosiooni vältimiseks. Tänapäeval kiirendab erosiooni ennekõike inimtegevus, nagu ebaõige mullaharimine, metsa lageraie ja liigkarjatamine. „Kui me erosiooni takistamiseks midagi ette ei võta, kaob maailmas aastaks 2050 kasutusest 1,5 mln km2 maad,“ kirjeldas probleemi tagamaid mullateaduse õppetooli juht Alar Astover.

Lisaks tulevad jutuks maaparanduse roll muutuvas kliimas, muutused põllumuldades, mulla happesus ja interaktiivsed nutilahendused mulla kvaliteedi hindamiseks.

Ettekannetes ja päeva lõpetavas paneeldiskussioonis käsitletakse poliitika, seadusandluse, teaduse ja praktika seoseid muldade kasutamise ja kaitse valguses. Traditsiooniliselt kuulutatakse mullapäeval välja ka aasta muld 2020.

Mullapäeva on võimalik jälgida ka maaülikooli veebis: https://video.emu.ee/

Lähem teave: Alar Astover, alar.astover@emu.ee