Puuviljakasvatajad jagavad kogemusi ja tutvustavad veiniteed

Foto: EMÜ
Veinitee ja viinamarjakasvatus Eestis.

Maaülikoolis tuleb 26. veebruaril nende marja- ja puuviljakasvatajate kokkusaamine, kes püüavad aiaviljade paremaid omadusi säilitada kääritatud jookides.

Mullusuvised kogemused viinamarjaaedades võtab kokku aianduse professor Kadri Karp. Viinapuude haigustest ja nende levikust kõneleb taimekaitse teadur Kaire Loit. Veinimeister Tiina Kuuler Valgejõe veinivillast räägib puuviljade ja marjade tootearendusest ning turustamisest. Ühtlasi autasustatakse ka tudengiveini konkursi tänavusi parimaid.

Juttu tuleb ka Eesti veiniteest. See on ühendus, mille eesmärgiks on anda Eesti veinile laiemat kõlapinda ning edendada Eesti veini- ja veiniturismikultuuri. Sümboolsel veiniteel on ära märgitud ka talud, kes on juba valmis vastu võtma veinihuvilisi turiste ning rääkima neile piirkonna eripäradest.

Seminar algab maaülikooli Metsamaja kaldauditooriumis 26. veebruaril kell 11.30.