Maaülikooli laboris valmis kaitsemaski prototüüp

Kogu maailma tabanud tõsise viiruse tõttu on tekkinud põud kõikvõimalikest isikukaitsevahenditest. Maaülikooli tehnikainstituudi laboris äsja valminud kaitsemask näitab, et pole põhjust jääda välismaist abi oodates nukrutsema, vaid vajalikke asju saab lihtsa vaevaga toota käepärastest vahenditest.

Fotol kujutatud näomaski konstruktsioon on prinditud 3D-printeriga. Visiiri läbipaistva katte lõikamiseks kasutas selle loonud tehnikainstituudi teadur Tõnu Leemet küll laserlõikepinki, kuid teoreetiliselt saab seda teha ka kääridega. „Esimene versioon ehk prototüüp on oma väikeste vigadega, ergonoomika ja disain tahavad veel arendamist, aga oma töö teeb see juba praegu ära,“ kinnitas Leemet.

Kui eelkõige meditsiinivaldkonna töötajatel, aga ka teistel tekib toote vastu huvi, suudab instituut väiksemas mahus selliseid maske ka toota. Kel on omal olemas 3D-printer ja ta sooviks ise sarnaseid maske valmistada, sellele on ülikool valmis jagama prototüübi teostusjoonist.