Tartu kõrgkoolid tutvustavad end kõrghariduspäeval "Õpi Tartus!"

Neljapäeval, 14. jaanuaril tutvustavad Tartu kõrgkoolid end menukal kõrghariduspäeval "Õpi Tartus!", mis toimub seekord veebis. Sisutiheda päeva jooksul saavad gümnasistid ja teised huvilised tutvuda Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Kaitseväe Akadeemia ja Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimalustega ning osaleda konverentsil ja töötubades.

Veebikonverentsil räägivad põnevaid kogemuslugusid oma ala asjatundjad ja peetakse kaasahaaravaid arutelusid tulevastele üliõpilastele tähtsatel teemadel. Veebitöötubades avardatakse silmaringi ja tutvustatakse paljude erialade sisu. Virtuaalsel messialal saab küsida nõu kõrgkoolide esindajatelt ning tutvuda kõigega, mis puudutab sisseastumistingimusi ja õppimisvõimalusi. Päeva juhib näitleja Sander Rebane.

Eesti Maaülikooli turunduse peaspetsialist Piret Puuorg usub, et esmakordselt veebis toimuv kõrghariduspäev on suurepärane võimalus neile, kes pole varajasemalt Tallinna üritusele jõudnud. "Osaleda saab igast Eestimaa otsast, omaenda nutitelefonist või arvutist. Eelnevatel aastatel on "Õpi Tartus!" paljud noored õige erialani juhatanud ning Tartu kõrgkoolide tudengid, õppejõud, vilistlased ja töötajad on sellega parimaks abiks ka tänavu. Kuigi programm on tavalisest veidi lühem, on see sisutihedam ja tempokam. Kindlasti saab vastuse iga esitatud küsimus."

Noortele tulevad kõnelema innustavad oma ala asjatundjad, näiteks inspireerija Harald Lepisk räägib õige tulevikuteekonna leidmisest, Tartu Forseliuse Kooli õppejuht Kristi Mumm ennastjuhtivast õppimisest ja õpimotivatsiooni hoidmisest ning ärilennundusettevõtte Fort Aero tegevjuht Mart Lubi rahvusvahelisest vastutusest. Tudengite vestlusringis jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas valida õige eriala, ning aruteluringis "Persoonibränd ja oma tugevuste leidmine" kõneldakse karjääri edukast kujundamisest ja oma tugevate külgede esiletoomisest. Eraldi aruteluringis võetakse vaatluse alla e-õppe osatähtsus kõrgharidusõppes.

Päeva teises pooles on võimalus osaleda töötubades. Eesti Maaülikooli interaktiivses mälumängus otsitakse vastust küsimusele, kuidas Eesti metsal tegelikult läheb. Tartu Ülikooli töötoas arutletakse selle üle, milliseid oskusi vajatakse tuleviku tööturul ning Eesti Lennuakadeemia töötoas sukeldutakse lennumaailma telgitagustesse. Kaitseväe Akadeemia töötoas saab proovile panna oma otsustusvõime ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli töötoas jagatakse nõuandeid, kuidas luua ergonoomiline õpikeskkond.

Kõrghariduspäev "Õpi Tartus" toimub juba kuuendat korda ning seda korraldavad Tartu Ülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Maaülikool, Kaitseväe Akadeemia ja Eesti Lennuakadeemia. Toetavad Tartu linn, Postimees, MyHits ja CV keskus.

Kõrghariduspäeval osalemine on tasuta, kuid selleks on vaja enne registreeruda. Registreerimine on juba alanud. Töötubades on kohtade arv piiratud. Rohkem teavet ja registreerimislink on ürituse veebilehel opitartus.ee.

Lisainfo: Piret Puuorg, Eesti Maaülikooli turunduse peaspetsialist, 731 3926, piret.puuorg@emu.ee