Maaülikooli nõukogu valis uued audoktorid

Eesti Maaülikooli nõukogu andis audoktori nimetuse Helsingi Ülikooli emeriitprofessorile Pertti Harile ja Poola Teaduste Akadeemia Põllumajandus- ja Metsakeskkonna Instituudi keemialaboratooriumi juhatajale professor Lech Szajdakile.

Maaülikool oli võidukas rannaalade üliõpilaste meistrivõistlustel

Pärnu rannas peeti hoolimata jahedast ilmast ja kõvast tuulest rannaalade üliõpilaste meistrivõistlused. Nii rannakäsipalli kui rannajalgpalli meistreid hakkasid selgitama nelja kõrgkooli võistkonnad. Mängud olid tasavägised ning pingelised, kus võitja selgus tihti alles pärast karistusviskeid või -lööke.

Riigi toel alustab tänavu välismaal doktoriõpinguid üksteist tippspetsialisti

Riikliku koolitustellimuse stipendiumikonkursi raames jagas Sihtasutus Archimedes tänavu doktoriõppeks välismaal välja stipendiumid 11 tippspetsialistile, ühtekokku 7,6 miljoni krooni väärtuses.

Etnilisuse võidukäik Vene impeeriumis

Konverents "Tatištševist Narkomnatsini: Etnilisuse võidukäik Vene impeeriumis (18. sajand – 20. sajandi I pool)" Korraldajad: Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Maaülikooli Karl Ernst von Baeri Maja Teadusloo Uurimise Keskus Aeg: 11.-12. juuni 2009,  Karl Ernst von Baeri Maja (Veski 4, Tartu) Töökeeled: Inglise ja vene keel

Lõpuaktused maaülikoolis

Lugupeetud lõpetajad! Lõpuaktused toimuvad ülikooli endise peahoone aulas Kreutzwaldi 64. Aktustele on oodatud nii bakalaureuse- kui ka magistriastme lõpetajad, õppejõud, kogu ülikoolipere, lõpetajate pereliikmed, sõbrad ja töökaaslased, et ühiselt rõõmu tunda teie saavutuste ja plaanide üle!

Esimese embrüosiirdevasika sünnist möödub 25 aastat

9. juunil algusega kell 11 on Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis seminar, millega tähistatakse 25 aasta möödumist esimese embrüosiirdevasika sünnist.

Eesti Maaülikooli teaduse populariseerimise auhind 2009

Eesmärgiga ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ja tunnustada selles silma paistnud Eesti Maaülikooli kollektiivi liikmeid, kuulutab ülikooli rektor välja konkursi.

Rakvere linnavalitsus väisas maaülikooli

28. mail külastasid maaülikooli Rakvere linnavalitsuse töötajad eesotsas linnapea Andres Jaadlaga.

Maaülikool tähistab akadeemik Aarne Punga 100. sünniaastapäeva

27. mail algusega kell 14 on Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi õppehoones Kreutzwaldi 1 akadeemik Aarne Punga mälestuspäev.

Baltimaade maaehitusõppejõud kohtuvad Tartus

28.-29. mail on metsandus- ja maaehitusinstituudi maaehituse osakonnas 16. Balti riikide ehituskonverents, millest võtavad osa ka Läti ja Leedu põllumajandusülikoolide maaehituse õppejõud ja teadlased.

Maaülikool avab rattalaenutuse

Reedel, 22. mail kell 12.00 alustab Eesti Maaülikooli õppehoones Kreutzwaldi 5 tegevust jalgrattalaenutus.

Maaülikool ja Rakvere linn sõlmisid koostöölepingu

Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Rakvere linnapea Andres Jaadla allkirjastasid 18. mail lepingu arendamaks koostööd õppe-, teadus- ja arendustegevuses ning avalikes suhetes.

Maaülikool panustab väikeettevõtluse arengusse

Teisipäeval, 19. mail kell 11 avatakse pidulikult Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse tootearenduskeskus.   Tootearenduskeskuses paikneb kümmekond puuviljade-marjade töötlemisseadet, mis võimaldavad ettevõtjail katsetada uusi tooteid ja teha ka väikepartiides moose-mahlu.

Eesti Teaduste Akadeemia teadusauhinnad üliõpilastele

Eesti Teaduste Akadeemia annab 2009. aastal paremate üliõpilastööde autoritele välja rahalisi auhindu.   Teadustööde võistlusel võivad osaleda Eesti ülikoolide üliõpilased ja eesti päritoluga üliõpilased välismaa ülikoolides, kes töö esitamise ajal jätkavad ülikoolis diplomi-, bakalaureuse- või magistriõpet või on lõpetanud need perioodil 1.09.2008-31.08.2009.

SA Archimedes toetab kolme välisprofessori tööd maaülikoolis

Sihtasutus Archimedes toetab Dora programmi raames kolme välisprofessori maaülikoolis töötamise alustamist alates sügissemestrist 2009. Kokku toetab Archimedes 31 uue professori tööd Eesti ülikoolides. Õppejõudude töötasudeks eraldatakse rohkem kui 150 miljonit krooni Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Taimede stressi uurijad kogunevad Tartus

14.-17. maini toimub Tartus Dorpati Konverentsikeskuses rahvusvaheline taimede stressibioloogia konverents "Taimede abiootiline stress – stressisignaalidest kasvu- ja arengumuutusteni" (Plant Abiotic Stress – from signaling to development).

Kutse Polli tootearenduskeskuse avamisele

Olete oodatud 19. mail kell 11 Eesti Maaülikooli PKI Polli aiandusuuringute keskuses (Karksi-Nuia, Viljandimaa) puuviljade ja marjade tootearenduskeskuse avamiseleja seminarile teemal “Aiasaaduste tootearendus Eestis ja Lätis”.

Tulekul on EMÜ veetehnoloogiate päev

Kolmapäeval, 6. mail toimub Eesti Maaülikooli veetehnoloogiate päev, mille eesmärgiks on teadlaste, ettevõtjate ja tarbijate lähendamine veega seotud probleemidele parimate lahenduste leidmiseks.

Infopäev "Rohelise ülikooli võimalikkusest"

30. aprillil kell 12.00-15.00 toimub EMÜ peamaja aulas rohelise ülikooli infopäev, kus tutvustatakse rohelise ülikooli küsitluse tulemusi, räägitakse erinevatest võimalustest selles suunas liikumisel, rohelistest ülikoolidest mujal maailmas. Oodatud on kõik huvilised! Osalejatel palume registreeruda 25.aprillini meilile: kadri.kalle@emu.ee

Tulekul on teadmiste ja tehnoloogiapäev "Terve loom ja tervislik toit"

29. aprillil toimub Eesti Maaülikooli peahoones (Kreutzwaldi 1A) teadmiste ja tehnoloogiapäev "Terve loom ja tervislik toit". Üritust toetatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu fondi poolt kaasrahastatava Spinno+ programmi poolt, EMÜ projekti "Teadmistepõhine biomajandus" raames.

Maaülikool kutsub Maamessil maastikuteatrisse

Eesti Maaülikool tutvustab Maamessil Eesti esimest ja ainsat virtuaalset maastikuteatrit, mis lisaks õppevahendile on heaks abimeheks ka kohalikele omavalitsustele planeeringute tegemisel ja keskkonnamõjude hindamisel.