Sündmused

Loeng "Persistence of high cyanobacterial biomass due to producer driven nutrient release and recycling in a shallow eutrophic German lowland lake"

Algus: 15.02.2018 11:00

Limnoloogiakeskus

Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskuses toimub prof dr Brigitte Nixdorfi loeng “Persistence of high cyanobacterial biomass due to producer driven nutrient release and recycling in a shallow eutrophic German lowland lake

Prof dr Brigitte Nixdorf töötab Brandenburgi Tehnikaülikoolis Cottbusis veekaitse õppetooli juhatajana. Ta on järveökoloog, kelle huvialadeks on madalate järvede troofsuse muutustega kaasnev suktsessioon füto- ja bakterplanktonis, sinivetikate areng ja toksilisus looduslikes järvedes ja järvede seisundi hindamine. Oma ettekandes tutvustab prof Nixdorf projekti NITROLIMIT (lähemalt SIIT) raames saadud tulemusi. Tema ettekande kaasautoriteks on Björn Grüneberg ja Jacqueline Rücker.

Prof Nixdorfi uurimissuunad on väga lähedalt seotud EMÜ Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Limnoloogiakeskuse temaatikaga. Lämmastiku limitatsiooni küsimused on viimasel ajal seoses kliima soojenemisega taas suuremat tähelepanu pälvima hakanud.

 

Lisainfo: juhtivteadur Peeter Nõges peeter.noges@emu.ee