Teadus kapist välja

Videokonkurss "Teadus kapist välja"

Videokonkurss  „Teadus kapist välja" on mõeldud Eesti Maaülikooli tudengitele, et tutvustada oma teadustegevust või uurimisvaldkonda laiemale sihtrühmale.

Konkursil osalemiseks tee videoklipp sellest, mida uurid või millise projektiga Eesti Maaülikoolis tegeled. Eesmärk on näidata, kui kirevad ja huvitavad on meie ülikoolis õpetatavad erialad ning teadusteemad. Tee seda viisil, et ka Sinu vanaema sellest aru saaks!

Ootame kuni 1 minuti pikkuseid videoklippe, mis peegeldavad kõige isikupärasemalt Sinu eriala, teadus- või lõputöö teemat.

Lae oma töö Dropboxi, Google Drive (vms) keskkonda ja saada selle link e-posti aadressile mupress@lists.emu.ee">emupress@lists.emu.ee hiljemalt 3. aprillil kell 14.00.

Kes saavad osaleda?

Konkursil võivad osaleda kõik Eesti Maaülikooli üliõpilased sõltumata õppekavast või õppeastmest.

Kes hakkab hindama?

Konkursile laekunud videoklippe hakkab hindama Eesti Maaülikooli tudengitest ja töötajatest koosnev vähemalt 5-liikmeline žürii.

Millised on auhinnad?

Auhinnatakse kolme parimat videot. Peaauhinna võitja saab valida kas soovib auhinnaks kahte 2017. aasta suvel toimuva festivali Weekendi pileteid või samas väärtuses mõne Eestis asuva spaa lõõgastuspaketti, mille täpsemates tingimustes ja kasutamise ajas lepitakse kokku võitjaga personaalselt. Auhinna kasutamisel tekkinud probleemide eest maaülikool ei vastuta.

Teise ja kolmanda kohad auhinnaks on valik Eesti Maaülikooli meeneid.

Kuidas konkursil osaleda?

• Konkursile oodatakse videoklippe, mille pikkus on maksimaalselt 1 minut.
  • Video tegemisele võib läheneda loominguliselt. Mõtle välja, kas Sa tutvustad videoklipis enda lõputööga seotud teemat või mõnda muud huvipakkuvat teemat enda uurimisvaldkonnas. Põhiline on tutvustada teaduspõhist uurimust võimalikult lihtsalt laiemale publikule.
  • Klipp võib olla nii animatsioon, graafika, video kui nende kombinatsioon. Ole loov!
  • Kasuks tuleb köitev lähenemine oma uurimisprobleemile, teema käsitlemine mitteasjatundjale arusaadavalt ja veenev esitus.
  • Konkursil osalemiseks pole oluline, kas videoklipp on filmitud üles mobiiltelefoni või professionaalsete vahenditega. Oluline on idee originaalsus, mitte videos kasutatud tehnilised lahendused ja filmimise kvaliteet.
  • Video kokkupanemiseks on olemas erinevaid multimeedia lahendusi, üks lihtsamaid on näiteks tasuta kättesaadav Windows Live Movie Maker.
  • Konkursil võib osaleda nii eesti kui ka inglise keelsete videotega.
  • Saada oma videoklipp koos nime, eriala, kursuse ja kontaktandmetega (telefoninumber, meiliaadress) hiljemalt 3. aprillil kell 14.00 aadressile emupress@lists.emu.ee.

Tutvu konkursi reeglitega