Vilistlasmärk "Metsanduslik kõrgharidus 100" ja tänumedal "Metsandusharidus 100"

Vilistlasmärk "Metsanduslik kõrgharidus 100" ja tänumedal "Emakeelne akadeemiline metsandusharidus 100"

Akadeemilise metsandushariduse 100 juubeli tähistamiseks loodi kõiki metsanduserialade lõpetajaid ühendav vilistlasmärk.

Märgi keskel asuv kuumemailitud roheline kuusk sümboliseerib ülikoolis antavat kolmeastmelist akadeemilist metsandusharidust. Kuusepuu alumine suurim kolmnurk tähistab bakalaureuse- ehk diplomiõpet, keskmine magistri- ning ülemine teravaim doktoriõpet. Märgi servas olev ring ja number "100" ühendab ning sümboliseerib kõiki 100 aasta jooksul akadeemilise metsandushariduse omandanud eestimaalasi.

Pronksist märk on toodetud käsitööna Eestis. Märki on valmistatud piiratud koguses ning selle hind on 10 eurot. Märki võib soetada ja kanda ainult ülikooli metsanduseriala lõpetanu.

Märgist on ka kuld- ja hõbeversioon.

Metsandushariduse sajandaks aastapäevaks vermiti ka tänumedal. Hõbedase juubelitänumedali esiküljel sümboliseerib 100-aastane tamm akadeemilist metsandusharidust, puu oksad õppejõudusid ning lehed kõiki metsanduserialade vilistlasi. Medali reversil asub ka kullatud number "100", mis märgib eestikeelse akadeemilise metsandusõppe vanust. Medali aversil on tammeokste keskel ladinakeelne tekst: "Elagu, kasvagu, õitsegu akadeemiline metsandusharidus (-õpe) igavesti".

Tänumedali ning kuld- ja hõbemärkidega tunnustati Tartus 17. augustil Eesti Rahva Muuseumis toimunud akadeemilisel aktusel vilistlasi ning koostööpartnereid abi ja toetuse eest emakeelse akadeemilise metsandushariduse 100. aastapäeva korraldamisel ning metsandusõppejõude ja -teadlasi metsandushariduse edendamisel.

Vilistlasmärgi ja tänumedali kujundaja on Ivar Sibul.

Tänumedal Metsandusharidus 100

Pronks vilistlasmärk                                                        Hõbe vilistlasmärk                                                            Kuld vilistlasmärk