Avatud uste päev 2024

28. veebruaril 2024 kell 12 Tehnikamajas (F. R. Kreutzwaldi 56, Tartu)

Tule ja saa teada, mida maaülikoolil on Sulle pakkuda! Õppimisvõimalused, tudengielu, sisseastumine ja tulevik. Kohtuda saab meie tegusate tudengiseltsidega.

Üliõpilased räägivad oma erialavalikust ning sellest, millele tasub õpingute käigus tähelepanu pöörata. Kavas on põnevad töötoad, ekskursioonid ning ka mõned üllatused. Osalejate vahel loosime välja maaülikooli auhindu! 

 

Päevakava

 

Miniloengute kirjeldused

Miniloeng: Kuidas kasutada ära inseneriharidust? 

Insenerioskused pole sulle ainult erialaselt vajalikud. Loengus tulebki juttu, kas ja mis kasu annab inseneriharidus sulle igapäevaelus. 

Miniloeng: Tulevikuvõimalused metsanduses 

Loengus avame, milline on kaasaegne metsandusõpe ning millised võimalused avanevad eriala lõpetanul.  

Miniloeng: Maastikumudelite uurimine 

Uuri keskkonnaplaneerimise ja maastikukujunduse põhitõdesid, õppides, kuidas maastikuarhitektid loovad ja haldavad erinevaid ruume alates linnatänavatest kuni ajalooliste parkideni. See lühiloeng pakub sissevaadet maastikuideede modelleerimisse ja nende praktilisse rakendamisse. 

Miniloeng: Maaettevõtja ABC   

Avasta maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise alused, õppides tundma Eesti põllumajanduse väljakutseid ja võimalusi, saades praktilisi nõuandeid alustavale maaettevõtjale. Selles miniloengus keskendume esmastele sammudele eduka maaettevõtluse rajamisel. 

Miniloeng: Loodusturismi elamus turismitalus 

Avasta loodusturismi võlu, õppides, kuidas see ühendab hobi ja töö ning toimib kultuuride ja kogukondade sillana, elavdades äärealasid ja pakkudes võimalusi elukestvaks õppeks ja enesearenguks. See kaasav vestlusloeng avab perspektiive looduses puhkamise mitmekülgsele mõjule. 

Miniloeng: Drooniga maastikel kurge otsimas 

Uuri, kuidas droonitehnoloogia muudab keskkonnakaitset, pakkudes uusi vaatenurki ja meetodeid elurikkuse, maastike ning inimtegevuse mõju jälgimiseks. Lühiloeng tutvustab õppetooli tegevussuundi keskkonnakaitse korraldamisel kaasaegse tehnoloogia abil, räägitakse droonidest, kaugseirest, telemeetriast ja lindude rände uurimisest. 

Miniloeng: Aiandus – kas sibul on magusam kui õun?  

Avasta, kuidas suhkrusisaldus erineb sibulate ja õunte vahel, ühendades teadusliku analüüsi ja maitsemeele. See töötuba pakub praktilist kogemust aianduse põhimõtete ja loodussäästliku mõtteviisi rakendamisel, uurides viljade magusust. 

Miniloeng: Muld on elus kuld! 

Avasta mulda kui elutähtsat ressurssi tervisliku toidu kasvatamisel ja keskkonnasäästlikus põllumajanduses. See töötuba keskendub muldade kestlikule kasutamisele ja kaitsele, pakkudes praktilisi teadmisi mulla kvaliteedi tähtsusest. 

Miniloeng: Miks on looma suu tervis oluline?

See lühike, kuid põhjalik ülevaade annab mõistmise, miks on oluline pöörata tähelepanu meie lemmikloomade suuhooldusele, alates igapäevasest hambahooldusest kuni professionaalse hambaravini. Loengus selgub, kuidas suutervis mõjutab üldist heaolu, käitumist ja pikaealisust. Tule ja saa teada, kuidas saad oma neljajalgse sõbra elukvaliteeti parandada.

Miniloeng: Eesti kohalikud hobusetõud 

See lühike tutvustus heidab valgust Eesti ainulaadsetele hobusetõugudele, nende ajaloole, eripäradele ja tähtsusele meie kultuuripärandis. Loengus jagatakse teadmisi ja kogemusi, rõhutades kohalike tõugude rolli tänapäevases hobusekasvatuses ning nende säilitamise olulisust. Ära maga maha võimalust süvendada oma teadmisi Eesti hobusetõugudest ja avastada nende võlu.

 

Töötubade kirjeldused

Töötuba: Mis imeloom on tööstusrobot? 

Töötoas antakse ülevaade sellest, mis on tööstusrobot ning kus seda peamiselt kasutatakse. Tutvutakse tööstusroboti simulatsioonikeskkonnaga, proovitakse üheskoos robotit programmeerida ning pannakse ta lõpuks liikuma. 

Töötuba: Metsakliinik  

Et meie metsad oleksid terved, tuleb nende eest hoolt kanda. Seda, kuidas metsateadlased tuvastavad erinevaid haiguseid, näitavad kliinikus metsapatoloogia teadurid Kalev Adamson ja Marili Vester. 

Töötuba: Põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine – teekond pannkoogini 

Õpi, kuidas kliimamuutused ja keskkonnahoid mõjutavad põllumajandussaaduste kasvatamist ja turustamist, järgides toidu teekonda põllult pannkookideks sinu laual. See töötuba avab uksed tervisliku toidu tootmise ja keskkonnasäästliku põllumajanduse maailma. 

Töötuba: Sügaviku varjud – kalade imeline elu 

Töötoas räägitakse kalade imelisest maailmast – kuidas kalad suhtlevad, rändavad ja igapäevaselt toimetavad. Vaatluse alla tulevad meie oma kodumaised kalad ja veekogud, kuid ka troopiline Amasoonia. Muuhulgas puudutatakse kalade ja kalandusega seotud müüte.

Töötuba: Maitse mõistmine värvuse ja lõhna kaudu  

Selgitame, kuidas toidu värvus mõjutab meie ootusi maitsele. Teeme kindlaks, et suur osa toidu maitsest moodustab lõhn. Osalejad saavad praktilise kogemuse toiduainete sensoorse hindamise valdkonnas. 

Töötuba: Kalaliigid Eestis ja kalade vanuse määramise meetodid 

Avasta Eesti kalade mitmekesisust ja õpi tundma, kuidas teaduslikult määrata kalade vanust meie interaktiivses töötoas, mida juhendab kalateadlane Siim Kahar. See lühike, kuid sisutihe programm pakub suurepärast võimalust kõigile loodushuvilistele ja kalastusentusiastidele süvendada oma teadmisi koduvete kalaliikidest ning omandada praktilisi oskusi kalade vanuse määramiseks. Osale ja pane oma teadmised proovile!