Veebikohting maaülikooliga

 

 

Veebikohting on selleks korraks lõppenud! Otseülekande salvestust saad järele vaadata SIIT

 

Tunnise kohtingu jooksul näitame lähemalt oma linnakut ja õppehooneid, tutvustame õppimisvõimalusi ning kuuleme otse üliõpilastelt, miks nemad oma eriala õpivad. Samuti toimuvad virtuaalsed töötoad, kus Sind huvitava erialaga lähemalt tutvust teha. 

 

Kohtingut juhib podcaster ja digiturundaja Sandra Raju!

Ajakava:

13.00 – 13.05

Mis on Eesti Maaülikool? 

Läbi päevajuhi Sandra silmade tutvustame Sulle, millised näevad välja elu ja õpingud maaülikooli tudengina. 

13.05 – 13.10

Otselülitus: stuudios rektor Mait Klaassen

Eesti kõige lahedam rektor annab Sulle põhjuse, miks alustada õpinguid just maaülikoolis.

13.10 – 13.30

Õppimisvõimalused maaülikoolis

Minut kestvad lühitutvustused annavad Sulle ülevaate erialadest, mida saab maaülikoolis õppida. Ära saavad mainitud ka tulevikuperspektiivid. 

13.30 – 14.00

Otselülitus: stuudios tudengite vestlusring

Meie entusiastlikud tudengid jagavad pooltunni jooksul oma kogemusi ülikooli sisseastumisest, siinsetest õpingutest ning sellest, mis neile tudengielu juures kõige rohkem meeldib. Samal ajal on Sul võimalus esitada küsimusi. 

14.00 – 14.05

Lõpusõnad ja kogunemine töötubadeks

14.15 – 14.45

Töötoad

                                                           

1. Supertoit minu toidulaual

Aiandus

Üheskoos arutleme, mis on supertoit. Põhjalikumalt räägime puuviljadest ja marjadest ning faktoritest, mis mõjutab nende tervislikkust. 

Kestus: 30 minutit 

Link töötoale

 

2. Kui palju on väärt sinu kinnisvara ja kas seda on võimalik kosmosest kindlaks teha?

Geodeesia, kinnisvara- ja maakorraldus

Kinnisvara on tuttav sõna paljudele, aga sellega seonduvad ka maakorraldus, geodeesia, geomaatika, kaugseire. Kas sa tead, mida põnevat need endas sisaldavad? Kui sa tahad rohkem teada kinnisvaraga seotud õigustest või siis sellest, kuidas tehnoloogilised lahendused arenevad ja aitavad järjest rohkem maast, loodusressurssidest ja kinnisvarast ülevaadet saada, siis tule ja osale sellel virtuaalkohtingul. Hoiatame ette, see võib sulle meeldima hakata!

Kestus: 45 min

Link töötoale

 

3. Kuidas ära tunda Eestis elavaid vähi võõrliike?

Kalandus ja rakendusökoloogia

Kas tead, et Eestisse on sisse toodud kolm erinevat vähi võõrliiki, kes ohustavad meie kohalikke jõevähi populatsioone? Kuidas neil vähkidel vahet teha? Kuidas käituda, kui leiad loodusest vähi võõrliigi? Kuidas saada vähiuurijaks ja mida põnevat kalanduse ja rakendusökoloogia õppekaval veel õppida saab?

Kestus: 30 minutit

Link töötoale

 

4. Motivatsiooniloeng loodusturismist​

Loodusturism

Sulle meeldivad pandakarud ja vesiroosid, hundiulg ja õhtune lõke järve kaldal? Meile ka! Tule kuula ja jaga oma mõtteid, mis teeb looduses liikumise ja looduse kogemise eriliseks, miks inimesed reisivad ja mida nad reisidest ootavad? Miks peaks loodusturismi õppima kui me kõik oskame niigi reisida? Meie arvame, et looduse kogemisel on abiks head loodusetundjad ja jutuvestjad ja just selliseks on võimalik end koolitada loodusturismi õppides.

Kestus: 30 min

Link töötoale

 

5. Kuidas lugeda looma kehakeelt?

Loomakasvatus                                                                                    

Uurime kuidas loomad meile ütlevad, mida neil vaja on. Vaatame millised on stereotüüpsed käitumised stressi korral. Kas loom teeb samamoodi valikuid nagu meie poes, kodus või restoranis? Kas loom võib ärrituda, kas on vahest rõõmus tuju või kiusab liigikaaslast? Millised kehaosad või -hoiakud kõnelevad sõbralikkusest, uudishimust või frustratsioonist? Proovime ise ära arvata, mida loom meile öelda tahab. 

Kestus: 45 min

Link töötoale

 

6. Digiturunduse 20 näidet 

Maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine                                                            

Kas tead, millised on digiturunduse trendid? Anname neist ülevaate ja tutvustame maamajandusettevõtete parimaid näiteid. 

Kestus: 45 minutit

Link töötoale

 

7. Interaktiivne mälumäng "Et me mets ei läheks metsa" 

Metsandus / Puidutöötlemise tehnoloogia                

Kas Eestis kasvab täna rohkem metsa kui sada aastat tagasi? Millise puuliigiga metsi kohtad Eestis kõige sagedamini? Kes Eestis metsa majandab ja hoiab? Mängime koos Kahooti ja saame teada.

Kestus: 30 minutit

Link töötoale

 

8. Põllult toidulauale

Põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine

Virtuaalses töötoas teeme sissejuhatuse kaasaegsetesse põllumajandustehnoloogiatesse ja suundadesse. Näitame kuidas jõuab toit lauale ning  otsime ja leiame vastuseid  sellega seotud küsimustele. Kas muld on giga- või megasüsteem? Mida kujutavad endast taimed ja nende ümber toimuv? Kuidas tunda lõhna selliselt, et see täidaks sinu meeled? Töötuppa on oodatud kõik huvilised, keda huvitab toidutootmine ja tänapäevane maaelu.

Kestus: 45 minutit

Link töötoale

 

9. Digitaalne tootmine

Tehnika ja tehnoloogia

Praktiliselt demonstreerides teeme sissejuhatuse 3D-modelleerimisse ja raalvalmistustehnoloogiasse. Töötuppa on oodatud kõik huvilised, keda huvitab 3D-modelleerimine ja tänapäevane tootmistehnika.

Kestus: 30 minutit

Link töötoale

 

10. Virtuaalkohting veterinaarmeditsiini tudengitega 

Veterinaarmeditsiin

Tule ja kuula, kuidas veterinaarmeditsiini tudengid räägivad oma erialale kandideerimisest, sisseastumiskatsetest, kooli sisse elamisest, õpingutest ja tööst loomaarstina. Vaatame koos ka lemmiklooma ning räägime sellest, mida saab omanik ise kodus regulaarselt jälgida ja kuidas paljusid tervisemuresid ennetada.

Kestus: 45 min

Töötuba on täitunud!