EMÜ teadussaated Delfi raadios

EMÜ teadlaste panus ühiskonnale läbi Delfi Tasku teadussaadete

Delfi teadussaade "Innovaatika" kajastab Delfi Tasku kanalis teadusmaailma põnevamaid tahke ja nüansse. Igas saates on külas üks Eesti tippteadlane, kes selgitab saatejuhiga koos lahti ühe kindla teema teaduses. Saatesarja jooksul püütakse lükata ümber nii mõnigi populaarteaduslik vale, kinnistada aga tõdesid, mis ei pruugi olla veel inimeste teadvusse.

 

  • 31. jaanuaril 2020 rääkisid teemal muld ehk "Muld kasvatab tomati ja annab antibiootikumi" professorid Endla Reintam ja Alar Astover.

https://tasku.delfi.ee/player/innovaatika/754791133

 

Varasemad saated:

 

  • Teadussaates „Parimad maasikad on ikka Eesti maasikad“ rääkis dotsent Ulvi Moor. Viimastel aastatel on aga palju olnud juttu sellest, mis kvaliteediga on Eesti maasikad, kui puhtad on meie maasikad ja kas kohalikku kasvatajat saab usaldada.

https://tasku.delfi.ee/player/innovaatika/750168973

https://soundcloud.com/innovaatika/innovaatika-3-parimad-maasikad-on-ikka-eesti-maasikad

Maalehe kajastus: https://maaleht.delfi.ee/uudised/kuula-saadet-innovaatika-3-parimad-maasikad-on-ikka-eesti-maasikad?id=88756795

 

  • Teadussaates „Toiduhügieeni A&O ehk kuidas saada vastu listeeriale„ rääkis professor Mati Roasto. Viimaseid nädalaid meedias palju kajastust saanud listeeriapuhang ühes kohalikud kalatööstuses ja sellega kaasnenud tragöödiad on pannud inimesed palju mõtlema sellele, kui puhas on ikkagi meie igapäevane toit.

https://tasku.delfi.ee/player/innovaatika/707660029

https://soundcloud.com/innovaatika/innovaatika-2-toiduhugieeni-ao-ehk-kuidas-hoida-kodukook-puhas

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=87967735

 

  • Teadussaates „Mesilased ei sure iial välja ergo inimene ei sure iial välja“ rääkis professor Marika Mänd. 

https://tasku.delfi.ee/innovaatika

https://soundcloud.com/innovaatika

Maalehe kajastus: https://maaleht.delfi.ee/news/keskkond/uudised/kuula-saadet-teadussaade-innovaatika-1-mesilased-ei-sure-iial-valja-ergo-inimene-ei-sure-iial-valja?id=87653303

 

​Saate valmimist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengufond. 
Tegevus „Institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele“ (ASTRA). Projekt „Väärtusahelapõhine biomajandus“ (EMBio).