Digikoristuse nädal

22. septembril toimub globaalne maailma digikoristuspäev. Algatuse eesmärk on korrastada oma digitaalelu ning kustutada mittevajalik info, mis on aja jooksul muutunud digiprügiks.

Sarnaselt keskkonnaga on ka digitaalses maailmas tohutul hulgal prügi, mis hõivab palju ruumi meie nutitelefonides, tahvelarvutites, sülearvutites, arvutites ja serverites ja nii edasi. Kui kustutame kõik mittevajalikud failid, rakendused, fotod ja videod, pikendame oma vidinate eluiga, vähendame ühest küljest ökoloogilise jalajälje suurust, kuid tunneme ka ennast tasakaalukamalt.

Selleks, et vähendada Eesti Maaülikooli digitaalset jalajälge, kutsume kõiki töötajaid ja tudengeid vahemikus 21. kuni 27. september oma seadmetest ja ühisest serveriruumist eemaldama isiklikus kasutuses olevaid mittevajalikke faile. Lisaks postkasti puhastamisele soovitame sul kindlasti üle vaadata oma BBB-salvestused ja Moodle’i kursused.

Enne kustutamist võta aega oma arvuti(te)s ja telefoni(de)s olevate failide ja e-kirjade korrastamiseks. Failid ja e-kirjad tuleks korrastada nii, et oleks kindel, et kõik asutuse vaates olulised dokumendid oleksid registreeritud DHS-is (koos kõikide lisade ja allkirjakonteineriga) või välja prinditud. Ülikoolis registreeritavad dokumendid on loetletud Eesti Maaülikooli dokumentide loetelus.

Nädala möödudes teeb meie IT osakond kokkuvõtte digitaalsete andmete seisust enne ja pärast koristust, mida jagatakse terve ülikooliperega.

Rohkem infot digikoristuspäeva kohta leiad: https://www.maailmakoristus.ee/digikoristus/