Konkurss "Iga kilomeeter loeb!"

Sügisene liikumiskonkurss 2022

Kevadine liikumiskonkurss 2022

Liikumiskonkursi "Iga kilomeeter loeb!" statuut 

  1. Käesolev statuut sätestab Eesti Maaülikooli liikumiskonkursi "Iga kilomeeter loeb!" (edaspidi konkurss) väljakuulutamise, läbiviimise ja autasustamise põhimõtted ning korralduslikud alused. 

  1. Konkurss on loodud eesmärgiga propageerida liikumist jalgsi ning jalgrattaga EMÜ linnakus, Tartu linnas ja mujal. Arvesse lähevad ka sportlikud kilomeetrid. 

  1. Konkurss kestab 02.05.2022-23.05.2022. 

  1. Konkursil saavad osaleda kõik Eesti Maaülikooli töötajad ja üliõpilased, kes on ennast mobiilirakenduses YuMuuv registreerinud ees- ja perekonnanimega ning liitunud maaülikooli väljakutsega.  

  1. Osalemine toimub individuaalselt. Selleks, et kvalifitseeruda osalejate hulka, kelle vahel loositakse välja konkursi auhinnad, tuleb liikumiskonkursi toimumisvahemikus läbida vähemalt 75 km.  

  2. Registreerimisel tuleb töötajal/üliõpilasel valida struktuuriüksus, kus ta töötab/õpib ning tulemuste avalikustamisel valitakse lisaks individuaalsele sooritusele ka kõige sportlikum struktuuriüksus.  

  3. Konkursi korraldab Eesti Maaülikooli personaliosakond. Korraldajatel on õigus teha muudatusi konkursi statuudis ja korralduses. 

  4. Konkursi korraldajad avalikustavad võitjad rektori korraldatud kevadpiknikul 24.05.2022. Võistluse korraldajad auhindadele ei pretendeeri. 

  5. Konkurss põhineb aususel. 

  6. Konkursi korraldajal on õigus teha pistelist kontrolli ning paluda osalejatel jagada kuvatõmmiseid läbitud kilomeetritest. 

Vahel on tegusatel inimestel vaja kõndimiseks eesmärki. Liikumise kuu esimeseks väljakutseks on sel nädalal otsida üles linnakust EPA kuldnokkade pesad ja teha neist pilt ning lõpuks postitada YuMuuv keskkonda kollaaž neist piltidest.  Eelduseks on see, et olete liikumiskonkursil osalejana YuMuuvi keskkonnas liikumiskonkursil osavõtjana registreeritud ja seega saate liituda ka väljakutsega. Väljakutse osalemiseks tuleb laadida YuMuuvi keskkonda CHATI aknasse 1 pilt kollaažina. 

Kaart EPA kuldnokad

Head jalutamist!

PS: kõiki pesasid ei pea otsima üles ühe korraga (kuigi see oli tehtav tunniga :)), vaid iga päev on aega jalutada peale lõunatamist ühe pesa juurde!

Linnakus on üles pildistatud suuremate majade juures kaks pilti. Leia üles, kust pilt on tehtud ja tee järgi nii, et jääd ise või kolleegidega ka pildi peale. Täpsemad juhised ja näidispildid peagi. 

Liikumiskonkursi arvestus on tänavu YuMuuv keskkonnas 

Kuidas käib registreerimine konkursile? 

1. Registreeri kasutaja – Kui oled saanud korraldajalt registreerimiseks koodi, saad ennast iseseisvalt YuMuuvi äpis registreerida. Et luua endale konto, sisesta saadud kood (EMU-22), enda e-mail ning loo endale parool. Seejärel vajuta nupule Registreeri. Äppi on võimalik kasutada eesti, inglise ja vene keeles. 

2. Seadme liidestamine – Vali sobiv liidestus vastavalt enda seadmele. Juhul, kui kasutuses on aktiivsusmonitor, mida nimekirjas ei ole, tee liidestus vastavalt oma telefoni tarkvarale (kui seadme liidestamisel esineb probleeme või küsimusi, kontakteeru otse kasutajatoega info@yumuuv.com). 

3. Kasutaja liidestamine – Oled nüüd Yumuuv’i rakenduses registreeritud. Järgmiseks kuvatakse automaatselt need andmed, mida on võimalik teenusepakkuja rakendusest otse saada. Kui mõni lahter jääb tühjaks, tuleb see täita käsitsi. Ülikool on lisanud struktuuriüksuse, sina vali endale sobivaima. Teistele on nähtav ainult Sinu nimi (+grupp ja riik kui valitud), isiklikud andmed on nähtavad vaid Sinule ning YuMuuvile aktiivsusvalemi arvutamiseks. 

4. Väljakutsed – “Aktiivsus” lehel näed väljakutse eesmärki, perioodi ja auhinda. Lisaks enda progressile näed, kuidas suhestud kolleegidega ning seda, kui hästi püsid kursil perioodi lõpuks eesmärk saavutada. Vajutades nimekirjas olevate inimeste tulemusprotsentidele, saab näha nende parameetreid ning tulemusi detailsemalt. 

5. Väljakutsega liitumine – Väljakutsega liitumiseks mine “Aktiivsus” lehele ning vajuta “Liitu”. Väljakutsest lahkumiseks vajuta “Lahku eesmärgist”. 

6. Filtreerimine – “Aktiivsus” lehel saad filtreerida enda vaadet kasutades filter nuppu. Filtreerida saab kasutajaid struktuuriüksuse järgi. Iga väljakutse all on ka vestluse nupp (CHAT), mida avades saad jagada hetki ja emotsioone kõigi antud väljakutsega liitunud osalejatega. 

7. Isiklik areng – Isikliku arengu lehel näed oma arengut jooksva eesmärgi suhtes. Samuti saab vaadata läbitud eesmärkide tulemusi. Ühtlasi saad sellel lehel muuta oma nähtavate tulemuste perioodi. 

8. Statistika – Lisaks on olemas ka “Statistika” leht, kus saab näha mõningaid lõbusaid fakte oma ülikooli füüsilise aktiivsuse kohta. 

9. Teie andmed – “Teie andmed” lehel saad muuta rakenduse keelt või enda profiili andmeid, kui need peaksid muutuma. “Uuenda oma andmeid” valik annab võimaluse manuaalselt enda aktiivsusandmeid uuendada juhul kui andmed automaatselt ei uuene. Samuti saad valida enda struktuuriüksuse ja riigi. Need on kuvatud kasutaja nime kõrval Järjestuse vaates. 

 

Kui Sa peaksid kogema probleeme YuMuuvi rakenduse kasutamisel, võta julgelt ühendust!  

Täpsema juhendi koos piltidega leiad siit.  

 

Osale konkursil ja liigume kõik koos!

Küsimuste korral kirjuta

kerli.liiv@emu.ee

sigrit.dugin@emu.ee