Rohelise ülikooli nädal

Maaülikooli linnakus on kevadekuulutajaks Rohelise ülikooli nädal!

 

Sündmused:

  • 15. aprill kell 14.00-17.00 ühiselamu "Torn" taga – Rattad korda

Ratas endiselt kuurist välja võtmata – ON AEG! Maanteeameti ja Tartu Eksperimentaalse Jalgrattatehasega (TERT) koostöös aitame teha ratastele korraliku kevadhoolduse. Juhendajate abiga on võimalik rattale paigaldada nii uued tuled, kell kui ka esi-, taga- ja kodarahelkurid. Samuti aitame reguleerida pidureid, õlitada ketti ja pumbata täis kummid.

  • 17. aprill kell 13.00 mõisamajas – Jäätmepäev

Jäätmepäeval räägime, miks on vaja sorteerida prügi ning mis sellest edasi saab. Jäätmekäitluse müüte ja telgitaguseid selgitab Rainer Pesti Ragn Sellsist. Oma kogemusi tutvustab Tartu Loodusmaja. Jagame infot ka EMÜ jäätmekäitluse kohta.

  • 18. aprill kell 12.00-15.00 maaülikooli linnakus – talgupäev "Kraami ja kaunista!"

Nagu igal kevadel, ootavad talvest rääma jäänud nurgatagused koristamist ja uued lilled istutamist. Nii üliõpilased kui töötajad on oodatud kevadisele talgupäevale, et ühiselt korrastada ja kaunistada maaülikooli ümbrust. Võta kolleegid ja sõbrad kaasa ning teeme koos ühe õues töötamise päeva. Usinatele talgulistele pakutakse suppi ja pirukat!
Registreeru talgutele: http://bit.do/kraamijakaunista

  • 15.29. aprill – Kapid korda

Too oma üleliigsed asjad Metsamajja A-korpuse sissepääsu juures olevasse klaasauditooriumi 1A40. Kogume kokku terved ja kasutuskõlblikud esemed ning annetame koos Uuskasutuskeskusele, kes toimetab asjad abivajajateni. Nii säästame keskkonda, hoolime meie ümber olevatest inimestest ning teeme kodu korda! Oodatud on puhtad ja terved riided, vähekantud jalanõud, raamatud, nõud ja mänguasjad.

  • 15. aprill16. mai – liikumiskonkurss "Iga kilomeeter loeb!"

Juba traditsiooniks saanud liikumiskonkurss tuleb ka sel kevadel. Eesmärk on propageerida liikumist jalgsi ja/või jalgrattaga nii kooli ja tööle liikudes kui ka vabal ajal. Ootavad magusad auhinnad!
Registreeru liikumiskonkursile http://www.emu.ee/konkurss