Maaülikool tähistab akadeemik Aarne Punga 100. sünniaastapäeva

27. mail algusega kell 14 on Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi õppehoones Kreutzwaldi 1 akadeemik Aarne Punga mälestuspäev.

Ürituse avab rektor Mait Klaassen. Aarne Punga elukäigust annab ülevaate emeriitprofessor Olev Saveli. Emeriitprofessor Harald Tikk räägib Eesti Teaduste Akadeemia põllumajanduse kraadinõukogust, dotsent Einar Orgmets eesti veisetõugude uurimisest. EMÜ raamatukogus avatakse näitus «Akadeemik Aarne Pung 100».

Aastail 1953-1979 EPA põllumajandusloomade aretuse kateedrit juhtinud Aarne Pungal on suuri teeneid Eesti veisetõugude uurimisel.

«Tema juhtimisel asuti sõja järel välja selgitama meie tõuloomade arvu,» lausus Olev Saveli. «Aastail 1948-1950 korraldas ta lehmade mõõtmise ekspeditsiooni ja 20 aasta pärast kordusmõõtmised.»

Aarne Pung on kirjutanud monograafia eesti mustakirjust veisetõust ning õpikuid tõuaretusest. Pensionile jäädes pani ta paberile 1500-leheküljelise ülevaate Eesti tõuaretuse ajaloost (alates aastast 1624).

Aarne Punga initsiatiivil loodi Eesti Teaduste Akadeemia juurde põllumajandusteaduste kraadinõukogu, mis võimaldas eestlastel kraade kaitsta Venemaa asemel kodumaal ja emakeeles.

Aarne Punga mälestuspäeva kutse

Täpsem info: Olev Saveli, Eesti Maaülikooli emeriitprofessor, tel 7314355, 5278529

25.05.2009