RMK kuulutas välja 2009. aasta stipendiaadid

Reedel, 2. oktoobril valis komisjon välja kaks RMK stipendiaati Eesti Maaülikoolist.

Metsandushariduse toetamiseks mõeldud Heino Tederi nimelise stipendiumi saajaks EMÜ-s on 2. aasta metsanduseriala magistrant Argo Strantsov. Argol on väga head õppetulemused, ta on ühiskondlikult aktiivne ja töötab lisaks koolile metsaparanduse projekteerimisfirmas Laanekraav OÜ.

Teiseks stipendiaadiks sai sama eriala 2. aasta magistrant Aleksei Andrianov, kes plaanib jätkata õpinguid doktoriõppes.

Stipendiumitaotluse esitas 8 EMÜ magistriõppe üliõpilast. RMK annab välja kaks stipendiumi, a`50 000 krooni õppeaastaks (10 kuuks, kuus 5000 krooni).

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja kaitsealadel ning kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:

Tiit Timberg