Avatud ülikooli koolitusel õpetatakse metsloomade abistamist

Eesti Maaülikooli avatud ülikool korraldab 5.-9. aprillini koolituse, mille raames õpetatakse Eestis esmakordselt metsloomi abistama ja neile esmaabi andma.  Õppurite käsutuses on Tallinna loomaaiast toodud närilised, maod, röövlinnud.

Viiepäevase koolituse käigus omandatakse teadmisi, kuidas õigesti hinnata metsloomade ja –lindude olukorda, millistel juhtudel on vaja neid aidata ja kuidas seda teha. Toimub ka praktikum, mille käigus õpitakse ohutut metsloomade ja  eksootiliste koduloomade käsitsemist, püüdmist, transportimist.

Maaülikooli õppejõudude kõrval on kursusel teadmisi jagamas valdkonna rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialistid – Chris Walzer ja Gabrielle Stalder Viini veterinaarmeditsiini ülikoolist, Aleksei Turovski Tallinna loomaaiast, Kaja Kübar Nigula metsloomade taastuskeskusest.

Täpsem info: Riin Kikkas, Eesti Maaülikooli avatud ülikooli juhataja, tel 731 3174, 515 6406.