Ametnikud ja teadlased arutavad maakasutuse jätkusuutlikkust

Eesti Maaülikooli geomaatika osakond korraldab 16. aprillil algusega kell 10 seminar-ümarlaua, et arutada maade administreerimise ja haldamise küsimusi.

Kolmandat korda toimuva seminar-ümarlaua teemaks on “Kohalikud omavalitsused ja maaressursside jätkusuutlik kasutamine”.

Arutelu peamine eesmärk on juhtida erinevate institutsioonide tähelepanu vajadusele tõsta kohalike omavalitsuste haldussuutlikkust maakasutamisega seotud küsimuste lahendamisel.

„Palju on räägitud kohalike omavalitsuste haldussuutlikkuse erinevatest tahkudest, aga vähe tähelepanu pööratud maakasutuse planeerimise ja jätkusuutlikkuse teemale,“ lausus maaülikooli geomaatika osakonna juhataja Siim Maasikamäe. „Kinnisvarabuumi ajal ehitati sageli sinna, kuhu juhtus ja nii nagu juhtus. Mis saab edasi? Sageli tekitavad sellised kinnisvara arendused kohalikele omavalitsustele keerukaid probleeme.“

Täiendav info: Siim Maasikamäe, Eesti Maaülikooli geomaatika osakonna juhataja, tel 731 3120; 513 6347