Maaülikoolis algas rohelise ülikooli nädal

10.-14. maini leiab Eesti Maaülikoolis aset  rohelise ülikooli nädal, mille eesmärgiks on tutvustada erinevaid tegevusi, mille kaudu maaülikool saaks ja võiks rohelisem olla.

Teist korda toimuva rohelise ülikooli nädala jooksul toimuvad mitmed praktilised tegevused. Tulekul on ülikoolilinnaku heakorratalgud, aga ka põnevad töötoad, kus õpitakse ökodisaini, riidekottide maalimist, tuulelohede valmistamist.

Esmakordselt saab näha ja testida elektrit tootvat jalgratast.

Teisipäeval, 11.mail kell 17.30 on EMÜ peamaja aulas järjekordne roheline filmiõhtu. Seekord vaadatakse Yann Arthus-Bertrandi filmi „Kodu“ („Home“).

Nädala raames on ka EMÜ töötajatele suunatud fotokonkurss „Roheline ruum“, mis otsib maaülikooli kõige rohelisemat tööruumi. Rohelisuse mõiste lahtimõtestamine on konkursil osalejate enda teha. Võitja kuulutatakse välja 14. mail.

Täna kell 11.30-13.00 saab peahoone kohvikus (Kreutzwaldi 1A) degusteerida eestimaiseid mahetooteid.

Kogu rohelise ülikooli nädala programm: www.emu.ee/rohelineylikool/tegevused

Lisainfo: Kadri Kalle, rohelise ülikooli projektjuht, kadri.kalle@emu.ee, tel: 5246437